BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Czas wolny / dla mieszkańca

Autor:Publikacja: Redakcja

W minioną niedzielę ostatnia grupa mieszkańców naszej gminy powróciła z turnusów rehabilitacyjno- rekreacyjnych

 

W ubiegłą niedzielę późnym wieczorem do Barda powróciła ostatnia grupa mieszkańców biorących udział w wyjazdach rehabilitacyjno- rekreacyjnych organizowanych przez Gminę Bardo.
Wyjazdy rozpoczęły się 13 lutego i zakończyły 20 marca, co pozwoliło w tym okresie na organizację pięciu turnusów.
Łącznie, udział w wyjazdach zainicjowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego wzięło 123 mieszkańców naszej gminy.
Wyjazdy odbyły się dzięki nagrodzie, jaką Gmina Bardo otrzymała w ramach udziału w ogólnopolskim konkursie pn. „Rosnąca Odporność” promującym szczepienia przeciw COVID-19. Nagroda był jeden milion złotych. Burmistrz część tej kwoty postanowił przeznaczyć właśnie na wyjazdy nad morze, których celem była profilaktyka i zapobieganie skutkom zachorowania na COVID-19.
Wszyscy uczestnicy programu spędzili 8 dni w nadmorskim Sopocie. Każdy uczestnik zagwarantowane miał 7 noclegów, śniadania i obiadokolacje, 3 zabiegi kuracyjne dziennie, ubezpieczenie i w większości turnusów transport.
Gmina Bardo w ramach realizowanego zadania partycypowała w 50% kosztów pobytu. Drugą połowę pokrywali mieszkańcy.
Bardzo cieszymy się z tak dużego zainteresowania wyjazdami. Wiemy, że pobytu w Sopocie wielu z Państwa przypadł do gustu.
W ramach tej samej puli pieniędzy, już wkrótce rozpoczną się zajęcia poprawiające sprawność ruchową naszych mieszkańców w jednym z pobliskich ośrodków rehabilitacyjnych. Mamy nadzieję, że i w tym przypadku będziemy mogli liczyć na imponującą frekwencję.
Pozostała kwota z miliona złotych zostanie wykorzystana na zakup wyposażenia i sprzętu rehabilitacyjnego do Centrum Seniora, które Burmistrz Krzysztof Żegański planuje oddać w ręce Seniorów jeszcze w tym roku.
  • sopot (3)
  • sopot (4)
  • sopot (2)
  • sopot (1)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze