BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Bardo okazało serca!

 

Jedna ze styczniowych niedziel już od 25 lat rozbrzmiewa muzyką, empatią oraz darem ludzkich serc! W tym roku Bardo również miało swój Sztab WOŚP i mamy nowy rekord! Zebraliśmy w Gminie  ponad 6 350 zł!!!

Już od rana wolontariusze zbierali pieniądze, z ich relacji wynika, iż ludzie bardzo chętnie dokładali swoje cegiełki do puszek, także na wioskach Gminy Bardo. W tym roku szczytnym celem była głównie pediatria i godna opieka seniorów.

Wielkie granie rozpoczęło się o 16.00 w Centrum Kultury i Bibliotece. Po powitaniu przybyłych zaskoczył pokaz taneczny młodzieży z Fundacji Oświatowej Salamandra. Było dynamicznie i kolorowo, trzeba przyznać, że zespół jest zgrany i aż promienieje energią!

Następną atrakcją popołudnia był pokaz podróżniczy Agnieszki Żegańskiej z wolontariatu w Peru. Spędziła tam 8 miesięcy, poznając kulturę innego kontynentu, ucząc dzieci w szkole angielskiego oraz zwiedzając kraj. Przy pokazie barwnych zdjęć, ciekawych niuansach swojej podróży oraz opowieści przenieśliśmy się na chwilę do kraju, który jest tak różny od naszego, a jednak przyjazny i warty odwiedzenia.

Zespół Busters, który swoim rockowym pazurem zaznaczył kolejną pozycję w programie WOŚP w Bardzie, rozgrzał publiczność. Były utwory, które każdy z nas zna, a zespół obiecał pojawić się jeszcze w naszym mieście i porwać do tańca wszystkich zebranych.

Kolejne elementy programu przerywane były licytacjami. Gadżety z Fundacji WOŚP oraz od sponsorów osiągały wysokie ceny. Burmistrz Krzysztof Żegański również licytował zawzięcie, podbijał ceny, a zebrani wrzucali duże sumy do puszek.

Na koniec publiczność mogła pograć na bębnach z zespołem Ła Ra, by w grającym korowodzie i ze sztucznymi ogniami obejrzeć Światełko do Nieba.

Wszystkim dziękujemy za przybycie, liczymy, że za rok będzie Was więcej i pobijemy kolejny rekord! Dziękujemy za dar serca, za hojność i obiecujemy, że będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej! Dziękujemy panu Frankowi Gawędzie za prowadzenie całego spotkania oraz strażakom z Brzeźnicy za pomoc i wsparcie!

Dziękujemy darczyńcom, którzy przekazali fanty na licytację:

Ski-Raft

Agnieszka Żegańska

Marzena Pawlisiak

Joanna Suchecka – Paszek

Zuzanna i Monika Leśko

Weronika Łazorko

Wojtek Borzestowski

Małgorzata Józwiszyn

Kamila Słupczyńska

Stowarzyszenie Black Skorpion

Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

http://www.bardo.pl/bardo2018/2017/01/15/fotorelacja-z-25-finalu-wosp-w-bardzie/

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze