BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Marta

Wielki sukces Gminy – rewitalizacja ulicy Głównej jeszcze w tym roku!

 

Dzisiaj na konferencji prasowej Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przedstawił wyniki naboru do Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Na Dolnym Śląsku, w gminach i powiatach, zrealizowanych zostanie 12 zadań inwestycyjnych na kwotę blisko 30 mln zł. Wśród nich znalazło się Bardo! Gmina pozyskała fundusze na przebudowę ulicy Głównej, Kolejowej i Placu Wolności! Jest to ponad 1 mln 600 złotych przy całkowitej wartości 2 mln złotych!

Projekt polegać będzie na przebudowie układu komunikacyjnego w obrębie gminnych ulic: Kolejowej, Głównej i Placu Wolności w Bardzie. W ramach przedsięwzięcia planuje się przebudowę ulicy głównej (na odcinku od mostu do skrzyżowania z ulicą Noworudzką) i Placu Wolności, przebudowę skrzyżowania ulicy Głównej z ulicami Grunwaldzka, Kolejowa i Skalna – powstanie tam rondo, przebudowę nawierzchni mostu w ciągu ulicy Głównej. Przebudowa będzie obejmowała wymianę nawierzchni jezdni na kostkę kamienną oraz chodników i zjazdów.

Jestem bardzo szczęśliwy, że wreszcie uda się zrewitalizować tę najważniejszą ulicę w Bardzie – mówi Burmistrz Krzysztof Żegański – było to jedno z moich marzeń i cieszę się, że już wkrótce stanie się rzeczywistością. Przez nami intensywne działania, gdyż projekt musimy rozliczyć do końca roku. Ale wierzę, że wszystko się uda – dodaje.

Oprócz Gminy Bardo dofinansowane otrzymał Powiat Lubiński na dwa projekty, Powiat Złotoryjski, Powiat Oleśnicki  i Powiat Trzebnicki, a wśród gmin: Gmina Prochowice, Gmina Miasto Świdnica: przebudowa ulicy Pogodnej w Świdnicy, Gmina Polkowice, Gmina Miejska Zgorzelec, Gmina Lwówek Śląski oraz Gmina Góra.

  • ulica glowna (1)
  • ulica glowna (2)
  • ulica glowna (3)
  • ulica glowna (5)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze