BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

XIII Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu Gniew 2013

Ponad 200 zawodników z 24 polskich klubów, świetna organizacja, bardzo wysoki poziom sportowy oraz spore grono kibiców. Tak pokrótce można przedstawić trzynaste z kolei Mistrzostwa Polski w siłowaniu na ręce, które odbyły się 5-7 kwietnia 2013 roku w Gniewie.

Nie mogło na nich zabraknąć klubu UKS Black Skorpion z Przyłęku, który uczestniczył w zawodach pod przewodnictwem trenera oraz viceprezesa Adriana Ferenca.
Zawody w gniewskim zamku zorganizowane były na bardzo wysokim poziomie po względem organizacyjnym, jak i przebiegu samych zawodów. Do Gniewa zjechały osoby z ponad dwudziestu klubów z całej Polski, w tym medaliści Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Stawka zawodów była bardzo wysoka, bowiem medalista pierwszego i drugiego miejsca w każdej kategorii wagowej, automatycznie zostaje powołany do Kadry Narodowej na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w Gdyni i Mistrzostwa Europy w Litwie. Więc wszyscy walczyli najlepiej jak mogli.

W tym roku klub z Przyłęku reprezentowała 15 osobowa drużyna, która łącznie zdobyła 17 medali (11 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe ). Zdobyli czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej juniorów. W klasyfikacji ogólnej zajęli także czwarte miejsce. Aż 7 osób zakwalifikowało się do Kadry Narodowej.

A oto wyniki zawodników UKS Black Skorpion Przyłęk:
Juniorzy
Jacek Stecyk – Mistrz Polski ręki prawej w kategorii do 50 kg, 2 miejsce na rękę lewą (wywalczył możliwość startu w Mistrzostwach Europy i Świata)
Patryk Żwakuła– Mistrz Polski prawa, lewa ręka w kategorii do 65 kg (wywalczył możliwość startu w MEiŚ)
Kasjan Ferenc – 4 miejsce w kategorii do 50 kg
Cyprian Załoga – Mistrz Polski ręki prawej w kategorii do 70 kg, ręka lewa miejsce 7 (wywalczył możliwość startu w MEiŚ na rękę prawą) w kategorii seniorskiej do 70 kg na rękę prawą zajął 5 miejsce.
Paweł Halota – Mistrz Polski ręka prawa, lewa w kategorii do 80 kg (wywalczył możliwość startu w MEiŚ)
Magdalena Fil – Mistrzyni Polski w czterech kategoriach wagowych-junior prawa, lewa ręka, senior prawa, lewa ręka. Wywalczyła możliwość startu na Mistrzostwach Europy i Świata w czterech kategoriach.
Andrzej Stecyk – Vice Mistrz Polski w kategorii junior starszy (od 18 do 21 lat) do 75 kg – ręka lewa. 4 miejsce na rękę prawą (wywalczył możliwość startu w MEiŚ na rękę lewą)

Seniorzy

Adrian Ferenc trener i vice prezes klubu- brązowy medal na rękę prawą w kategorii do 110 kg. Warto dodać, iż jest to długo oczekiwane miejsce na podium.
Tomasz Pelczar – 5 miejsce na rękę prawą i lewą w kategorii do 90 kg.
Łukasz Bogusz- 7 miejsce w kategorii do 80 kg.
Jakub Urbaniak– 6 miejsce na rękę lewą w kategorii do 80 kg, ręka prawa miejsce 7
Rafał Woźny- Mistrz Polski na rękę lewą w kategorii do 80 kg, Vice Mistrz na rękę prawą. (wywalczył możliwość startu w MEiŚ)
Kamil Zwardoń– 8 miejsce na rękę prawą w kategorii do 80 kg, 11 na rękę lewą.
Robert Leszko – 5 miejsce na rękę prawą w kategorii do 100 kg

Grandmaster (zawodnicy po 50 r.ż)

Radny Powiatu Ząbkowickiego Wiesław Jabłoński Kat. Grandmaster +90 kg srebrny medal ręka lewa, 3 miejsce na rękę prawą. Pan Wiesław pokonał m.in. jedną z ikon polskiego armwrestlingu Konstantego Królika. Takim oto sposobem wywalczył możliwość startu w Mistrzostwach Europy i Świata.

Po raz kolejny UKS Black Skorpion Przyłęk udowodnił wszystkim, że należy do czołówki polskiego armwrestlingu. Sukces ten nie byłby możliwy do osiągnięcia bez wysiłku członków klubu i ich zamiłowania do owego sportu. Bez pomocy sponsora strategicznego Gminy Bardo, zarówno ten wyjazd jak i kolejny oraz ogromny sukces zawodników z Przyłęku nie byłby możliwy. Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Ząbkowicach Śląskich za dofinansowanie naszego wyjazdu.