BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Marta

XVI Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

 

24 kwietnia 2018 r. na terenie Ośrodka Wodno – Sportowego w Bolesławcu, odbył się XVI Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięło udział 12 drużyn ze szkół i placówek specjalnych z terenu województwa dolnośląskiego.

Organizatorami zawodów byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie i Klub Olimpiady Specjalnych „Olimpijczyk” Bolesławiec. Współorganizatorzy i instytucje wspierające to: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu, Gmina Miejska Bolesławiec, MOSIR Bolesławiec, MOS Bolesławiec, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu. Uroczystość rozpoczęcia uświetnili swoją obecnością władze miasta Bolesławiec i Powiatu Bolesławieckiego, oraz dyrektorzy jednostek samorządowych w osobach: Prezydenta Miasta Bolesławiec Pana Piotra Romana, Wicestarosty Bolesławieckiego Pana Tomasza Gabrysiaka, Członka Zarządu Powiatu Pana Stanisława Chojnickiego, Dyrektora MOSIR Pana Jacka Dudyńskiego, Dyrektora PCE i KK w Bolesławcu Pana Cezarego Rudyka, , Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu Pani Sylwii Marcinko-Kozik, Wicedyrektor Powiatowego Zespołu i Placówek Specjalnych Pani Bogusławy Filip.

Jak zwykle zawody Olimpiad Specjalnych miały uroczystą oprawę z wciągnięciem na maszt flagi Olimpiad Specjalnych i odczytaniem przysięgi zawodników. Klub „ZAMEK” reprezentowała drużyna, w skład której wchodzili podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy. Tak jak w zeszłym roku drużyna zajęła II miejsce i Wicemistrzostwo Dolnego Ślaska. Był to kolejny sprawdzian umiejętności oraz przygotowania do kolejnych Turniejów. Oczywiście pozostaje zawsze niedosyt, lecz z drugiej strony jest to kolejny bodziec do dalszej ciężkiej pracy. Jeżeli chodzi o Olimpiady Specjalne informujemy, że zawodnik Klubu „ZAMEK” Opolnica Żywar Patrych został zakwalifikowany do reprezentacji Dolnego Śląska na XI Ogólnopolskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Tenisie Stołowym, które odbędą się w Katowicach od 9 do 12 czerwca 2018 roku.

Marek Stanny

  • turniej pilkarski I (1)
  • turniej pilkarski I (2)
  • turniej pilkarski I (3)
  • turniej pilkarski I (4)
  • turniej pilkarski I (5)
  • turniej pilkarski I (6)
  • turniej pilkarski I (7)
  • turniej pilkarski I (8)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze