BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

We wtorek, 16 kwietnia 2019 na terenie Ośrodka – Sportowego w Bolesławcu odbył się XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięło udział 11 drużyn ze szkół i placówek specjalnych z terenu województwa dolnośląskiego m.in. z Wrocławia, Milicza, Lwówka, Kamiennej Góry, Dobroszyc, Legnicy, Lubania, Opolnicy i Miłkowa.

Organizatorami zawodów byli, Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie i Klub Olimpiad Specjalnych „ Olimpijczyk” Bolesławiec.
Współorganizatorzy i instytucje wspierające to: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu, Gmina Miejska Bolesławiec, MOSIR Bolesławiec,Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu.
Uroczystość rozpoczęcia uświetnili swą obecnością władze miasta Bolesławiec i Powiatu Bolesławieckiego.

Klub „ZAMEK” Opolnica przy Domu Pomocy Społecznej reprezentowała drużyna w składzie siedmiu zawodników. Jak co roku rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Tak jak poprzedni turniej, oraz dwa lata temu drużyna zajęła II miejsce i Wicemistrzostwo Dolnego Śląska. Cały czas brakuje czegoś?, aby osiągnąć ten najwyższy cel. Jednak zawodnicy „Zamek” Opolnica nie poddają się i twierdzą, że do trzech razy sztuka. Był to też kolejny sprawdzian umiejętności i przygotowania po przepracowanej ciężko zimie. Już w maju i czerwcu kolejne turnieje w których drużyna z Opolnicy wezmie udział w tym : Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Seni – Cup Pogorzelica – Niechorze 2019.

Źródło tekst i zdjęcia: DPS „Zamek” w Opolnicy.

  • Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych (1)
  • Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych (4)
  • Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych (2)
  • Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych (5)
  • Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych (3)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze