BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

„Zamek” Opolnica najlepszą drużyną w XIII Dolnośląskim Turnieju Piłki Nożnej „Turgol” 2019

W dniach 19 - 20.09.2019 na Polach Marsowych stadionu olimpijskiego we Wrocławiu, odbył się XIII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Turgol 2019. Impreza ta często nazywana jest "Dolnośląskim Mundialem".

Drużyny przygotowują się przez cały rok. W tym turnieju już po raz piąty udział wzięła drużyna piłkarska „Zamek” Opolnica działająca przy Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy.

Frekwencja dopisała i do rozgrywek zgłosiło się 14 drużyn z całego Dolnego Śląska. Wzorem lat poprzednich organizatorzy podzielili wszystkich na dwie grupy: ekstraklasa i pierwsza liga, a nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali profesjonalni sędziowie. Zawodnicy Opolnicy w zeszłym roku zajęli trzecie miejsce i tak zostali rozpisani w tabeli ekstraklasy.
Reprezentacja z powiatu ząbkowickiego jak co roku przyjechała walczyć o najwyższe trofeum. Nie było to łatwe, gdyż luki kadrowe nie napiewały optymizmem. Jedyną nadzieją było wsparcie zawodników Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Ząbkowicach Śl, którzy od jakiegoś czasu wspierają i integrują się z drużyną.

Ostatecznie „Zamek” Opolnica pewnie pokonał swoich rywali na boisku i zawodnicy udowodnili, że ciężką pracą, determinacją, zaangażowaniem i regularnymi treningami zasługują na miano mistrzów. Wyniki osiągnięte w meczach wzbudziły wielkie uznanie wśród pozostałych uczestników turnieju, oraz zaproszonych gości. Nie byli faworytami ale po czterech latach wywalczyli to prestiżowe trofeum. Drużyna w całym turnieju strzeliła 31 bramek i straciła tylko 1. Najważniejszy rywal i triumfator poprzedniej edycji Milicz został pokonany 2:0.

Po dwóch dniach piłkarskich zmagań i super sportowej rywalizacji nastąpiło uroczyste ogłoszenie zwycięzców, wręczenie dyplomów i pucharów, oraz oficjalne zakończenie turnieju. Cały projekt wsparł i współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Źródło tekst i zdjęcia: DPS Opolnica

  • Turgol 2019 (5)
  • Turgol 2019 (2)
  • Turgol 2019 (4)
  • Turgol 2019 (1)
  • Turgol 2019 (3)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze