BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Zapraszamy na koncert „Odgłosy Kniei”!

 

Zapraszamy na koncert, związany ze zjazdem myśliwych, który odbędzie się po mszy świętej w niedzielę, 15 stycznia, o godzinie 18.00.

Zespół „Odgłosy Kniei” powstał w 1998 roku. Idea powstania zespołu zrodziła się z wielkiej potrzeby kultywowania tradycji, etyki i zwyczajów łowieckich wyrażanych w muzyce myśliwskiej i leśnej. W takim też charakterze utrzymany jest główny repertuar zespołu, obejmujący m.in. sygnały, fanfary, pieśni myśliwskie oraz marsze.

Perłą wśród wykonywanych utworów jest „Msza Hubertowska” Reinholda Steifa. W okresie bożonarodzeniowym zespół wykonuje na myśliwskich rogach najpiękniejsze polskie kolędy. W roku 2007 zespół otrzymał imię księdza prałata Stefana Witczaka – Kruszynki, wieloletniego kapelana myśliwych Okręgu Wałbrzyskiego.

Zespół koncertował w bardzo wielu miejscach w Polsce, ale również w Niemczech, Czechach, Francji i Austrii. Jest zdobywcą znaczących wyróżnień i nagród,  z Grand Prix Sudeckiego Konkursu Muzyki Myśliwskiej oraz Śląskiego Konkursu Muzyki Myśliwskiej.

W roku 2013 zespół został odznaczony Medalem Świętego Huberta, najwyższym polskim odznaczeniem łowieckim w dziedzinie kultywowania i krzewienia kultury. Wraz z bliźniaczym zespołem „Durlakowe Rogi” z Okręgu Jeleniogórskiego tworzy Sudecki Chór Rogów Myśliwskich.

Zapraszamy!

 

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze