BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Marta

Zapraszamy na koncerty Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego

 

Zapraszamy na cykl koncertów w ramach VI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego, które odbywają się w zabytkowych wnętrzach pałaców i kościołów Gminy Kłodzko oraz Bardo. W ramach festiwalu promowana jest muzyka klasyczna znakomitych wykonawców.

kalendarium:

5 sierpnia (niedziela) godz. 19.00 – Pałac Żelazno – koncert Viva la Polonia

12 sierpnia (niedziela) godz. 19.00 – Bazylika Mniejsza NNMP w Bardzie – koncert skrzypce i organy (Kathrin Spillner skrzypce, Alexander Annegarn organy)

                                        godz. 16.00 (zbiórka przy pomniku Jana Pawła II godz. 15.55) – najmłodszym słuchaczom proponujemy „warsztaty organowe dla dzieci”

17 sierpnia (piątek) godz. 19.00 – Lądek Zdrój – koncert wiolonczela i organy

30 sierpnia (czwartek) godz. 19.00 – Bazylika Mniejsza NNMP w Bardzie – koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk – Viva la Polonia

Biografia artystów:

 

BIOGRAFIA

Kathrin Spillner, urodzona w Marbach am Neckar, pierwsze lekcje gry na skrzypcach otrzymała w wieku 12 lat i zdobyła liczne nagrody w krajowym i ogólnopolskim konkursie Jugend Musiziert aż do ukończenia studiów w 2001 roku. W tym samym roku rozpoczęła studia skrzypcowe na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych w Stuttgarcie u prof. Christiana Sikorskiego. Podczas studiów, które ukończyła z wyróżnieniem w 2008 roku, przez rok uczyła jako nauczyciel w Musikhochschule Stuttgart, otrzymała stypendium od Studienstiftung des Deutschen Volkes i uczęszczała na wiele kursów mistrzowskich, między innymi z Igorem Ozimem i kwartetem Alban Berg.

W latach 2006-2008 Kathrin Spillner była zatrudniona przez rok w Deutsche Radiophilharmonie Saarbrücken-Kaiserslautern i Radiowej Orkiestrze Symfonicznej Stuttgartu SWR, zanim w 2008 roku została członkiem pierwszych skrzypiec Württembergischer Kammerorchester Heilbronn. W tym samym czasie rozpoczęła studia magisterskie w głównym temacie kwartetu smyczkowego w kwartecie Vogler w Musikhochschule Stuttgart.
W 2011 r. Kathrin Spillner opuściła Heilbronn i osiedliła się wraz z rodziną w północnych Niemczech. Poza obecnymi aktywnymi zajęciami dydaktycznymi i kierowaniem oddziałem Streichera w szkole muzycznej Glückstadt coraz częściej zajmuje się kameralistyczną muzyką fortepianową ze swoim partnerem Alexandrem Annegarnem i jest stałym gościem w Ensemble Resonanz (Hamburg) i Elbipolis Baroque Orchestra (Hamburg).
Kathrin Spillner gra na skrzypcach Josepha Klotza z 1782 roku.

Alexander Annegarn, urodzony w Gütersloh, licencjat od 2008 do 2012 roku w Akademii Muzycznej i Teatralnej w Hamburgu, ukończył ją z wyróżnieniem. Tytuł magistra uzyskła w 2015 roku w Lubece (główny przedmiot z prof. Franzem Danksagmüllerem). Stypendysta Fundacji Possehla; Kursy mistrzowskie z Michaelem Radulescu, Danielem Roth, Gerhardem Weinbergerem, Hayo Boerema.
Oprócz szerokiego repertuaru barokowego i romantycznego interesuje go zwłaszcza najnowszy, nieznany teren. Szczególnie inspiruje go „rzadkość”: zaniedbani kompozytorzy, eksperymentalna muzyka organowa, dźwiękowe badania, innowacyjne organy. Kontakt, współpraca, (oryginalne) wykonanie i upowszechnianie dzieł współczesnych kompozytorów (w tym Jean Guillou, Dominique Susteck, Alberto Jacopucci) określają jego pracę w tym obszarze.
Jako pianista, Alexander Annegarn i jego partnerka Kathrin Spillner są bardzo oddani grze na skrzypce i fortepian. Od 2012 roku prowadzi klasę fortepianu w szkole muzycznej Glückstadt i zarządza działem instrumentów klawiszowych.

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze