BARDOmiasto cudów

Home / Czas wolny

Autor:Publikacja: Norbert

Zapraszamy na VII spływ „na BeleCzym” Przełomem Bardzkim

 

Spływy na „BeleCzym” to impreza dla miłośników szaleństwa i niezapomnianej przygody. Która jest organizowana w niewielu miejscach w Polsce, pomimo tego iż przyciąga wielu widzów i jej uczestników.

Gmina Bardo kładzie coraz większy nacisk na promocję Przełomu Bardzkiego rzeki Nysa Kłodzka, który jest jednym z piękniejszych przełomów górskich w Europie. Rzeka płynie malowniczą, krętą doliną, tworząc pięć wielkich meandrów wcinających się w skały. Spływ szlakiem Przełomu Bardzkiego staje się wędrówką wśród sielankowych łąk i wzgórz, w otoczeniu pięknej przyrody i śpiewu ptaków, a uczestnikom dostarczy oprócz niezapomnianej przygody niezapomnianych wrażeń!

Tradycyjnie w sobotę, 25 czerwca w ramach obchodów Dni Barda 2016, wystartuje po raz siódmy spływ „na BeleCzym” Przełomem Bardzkim.

W spływie może wystartować każdy, kto zbuduje samodzielnie jednostkę pływającą, która będzie wytworem nieograniczonej fantazji, amatorskiej pracy i zaprezentuje ją jury oraz publiczności  zgromadzonej nie tylko na zabytkowym moście kamiennym, ale także na całym 1,5 km odcinku spływu, który przebiegać będzie od przystani przy D.W. „Brido” (ul. Grunwaldzka w Bardzie) do przystani w Parku za Nysą (ul. Skalna w Bardzie).  „Pływadła” zostaną ocenione przez specjalne powołane jury. Każda załoga otrzyma pamiątkowy dyplom uczestnictwa, a zwycięzcy, autorzy najciekawszych „pływadeł” – cenne nagrody! Przyznana zostanie również nagroda publiczności. Start godz. 16.00. Uczestników konkursu zapraszamy godzinę wcześniej w celu rejestracji.

Impreza ta jest niezwykle barwna, dostarcza wielu pozytywnych emocji i humoru, gdyż konstrukcje „pływadeł” to pokaz artystycznej wyobraźni i ciekawych rozwiązań technicznych.

W poprzednich latach mogliśmy podziwiać pływające dywany i bezludne wyspy, samotnych żeglarzy, statek piracki, potwory oraz kilkuosobowe teamy. Wszystkich uczestników spływu charakteryzowała ogromna fantazja i poczucie humoru, a powodów do śmiechu nie brakowało!

Regulamin dostępny tutaj

Karta zgłoszeniowa dostępna tutaj

  • mapa spływu
  • byle co 3
  • spływ na BeleCzym (1)
  • spływ na BeleCzym (2)
  • spływ na BeleCzym (3)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze