BARDOmiasto cudów

Home / Czas wolny

Autor:Publikacja: Norbert

Zapraszamy w niedzielę na koncert skrzypcowo-organowy.

 

 

DFM_VI_sierpien_2018 - źródło DFM

W ramach VI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego zapraszamy na koncert skrzypcowo-organowy, który odbędzie się w bardzkiej Bazylice Mniejszej w niedzielę 12 sierpnia o godz. 19.00

Na skrzypcach zagra Kathrin Spillner, natomiast na instrumencie organowym Alexander Annegarn – oboje artyści z Niemiec. W ramach festiwalu promowana jest muzyka klasyczna znakomitych wykonawców.

Patronat honorowy nad w/w wydarzeniem objęli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy w Bardzie Krzysztof Żegański oraz Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Grażyn Cal.

Dyrektorem artystycznym Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego jest Magdalena Cornelius.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

 

Program koncertu w Bardzie 12 sierpnia o godz.19.00
Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Praeludium g-Moll BuxWV 149Arcangelo Corelli (1653-1713)
Sonate für Violine und Basso continuo e-Moll Op. 5/8
1. Preludio: Largo
2. Allemanda: Allegro
3. Sarabanda: Largo
4. Giga: Allegro

Dietrich Buxtehude
Ciaccona e-Moll BuxWV 160

Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)
Partita über den Choral Christ der du bist der helle Tag BWV 766

Robert Schumann (1810-1856)
aus Vier Skizzen für den Pedalflügel Op. 58:
1. Nicht schnell und sehr markiert c-Moll

Henryk Wieniawski (1835-1880)
Légende Op. 17Johannes Brahms (1833-1897)
aus Elf Choralvorspiele Op. 122:
4. Herzlich tut mich erfreuen

Louis Vierne (1870-1937)
Carillon de Westminster Op. 54/6

 

BIOGRAFIA

Kathrin Spillner, urodzona w Marbach am Neckar, pierwsze lekcje gry na skrzypcach otrzymała w wieku 12 lat i zdobyła liczne nagrody w krajowym i ogólnopolskim konkursie Jugend Musiziert aż do ukończenia studiów w 2001 roku. W tym samym roku rozpoczęła studia skrzypcowe na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych w Stuttgarcie u prof. Christiana Sikorskiego. Podczas studiów, które ukończyła z wyróżnieniem w 2008 roku, przez rok uczyła jako nauczyciel w Musikhochschule Stuttgart, otrzymała stypendium od Studienstiftung des Deutschen Volkes i uczęszczała na wiele kursów mistrzowskich, między innymi z Igorem Ozimem i kwartetem Alban Berg.

W latach 2006-2008 Kathrin Spillner była zatrudniona przez rok w Deutsche Radiophilharmonie Saarbrücken-Kaiserslautern i Radiowej Orkiestrze Symfonicznej Stuttgartu SWR, zanim w 2008 roku została członkiem pierwszych skrzypiec Württembergischer Kammerorchester Heilbronn. W tym samym czasie rozpoczęła studia magisterskie w głównym temacie kwartetu smyczkowego w kwartecie Vogler w Musikhochschule Stuttgart.
W 2011 r. Kathrin Spillner opuściła Heilbronn i osiedliła się wraz z rodziną w północnych Niemczech. Poza obecnymi aktywnymi zajęciami dydaktycznymi i kierowaniem oddziałem Streichera w szkole muzycznej Glückstadt coraz częściej zajmuje się kameralistyczną muzyką fortepianową ze swoim partnerem Alexandrem Annegarnem i jest stałym gościem w Ensemble Resonanz (Hamburg) i Elbipolis Baroque Orchestra (Hamburg).
Kathrin Spillner gra na skrzypcach Josepha Klotza z 1782 roku.

Koncert DFM - Kathrin Spillner

Fot. źródło DFM

Alexander Annegarn, urodzony w Gütersloh, licencjat od 2008 do 2012 roku w Akademii Muzycznej i Teatralnej w Hamburgu, ukończył ją z wyróżnieniem. Tytuł magistra uzyskła w 2015 roku w Lubece (główny przedmiot z prof. Franzem Danksagmüllerem). Stypendysta Fundacji Possehla; Kursy mistrzowskie z Michaelem Radulescu, Danielem Roth, Gerhardem Weinbergerem, Hayo Boerema.
Oprócz szerokiego repertuaru barokowego i romantycznego interesuje go zwłaszcza najnowszy, nieznany teren. Szczególnie inspiruje go „rzadkość”: zaniedbani kompozytorzy, eksperymentalna muzyka organowa, dźwiękowe badania, innowacyjne organy. Kontakt, współpraca, (oryginalne) wykonanie i upowszechnianie dzieł współczesnych kompozytorów (w tym Jean Guillou, Dominique Susteck, Alberto Jacopucci) określają jego pracę w tym obszarze.
Jako pianista, Alexander Annegarn i jego partnerka Kathrin Spillner są bardzo oddani grze na skrzypce i fortepian. Od 2012 roku prowadzi klasę fortepianu w szkole muzycznej Glückstadt i zarządza działem instrumentów klawiszowych.

Koncert DFM - Annegarn Spillner

Fot. źródło DFM

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze