BARDOmiasto cudów

Home / Czas wolny

Autor:Publikacja: Norbert

Zaproszenie na VII Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych w Bierzwniku

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w „VII Międzynarodowych Targach Wyrobów Klasztornych”, które odbędą się w dniach 16–17.07.2016 r. na terenie byłego opactwa cysterskiego w Bierzwniku.

Ubiegłoroczne „VI Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Udział w nich wzięło kilkunastu wystawców klasztorów niemieckich i polskich oraz liczni wytwórcy wyrobów lokalnych. Targi zorganizowane w wyjątkowej scenerii wzgórza pocysterskiego klasztoru w Bierzwniku odwiedziło kilka tysięcy osób.

Bierzwnik leżący na Polskim odcinku szlaku cysterskiego od kilku lat organizuje
w okresie letnim festyn poświęcony dziedzictwu pocysterskiemu pod hasłem „3 Dni na Cysterskim Szlaku”. W roku obecnym główną ich atrakcją będą „VII Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych”.

Ideą „Międzynarodowych Targów Wyrobów Klasztornych” jest przetrwanie tradycji klasztorów działających w przeszłości poprzez zaprezentowanie się klasztornych wytwórców z realnymi produktami powstającymi we współczesnych zakonach. Celem jest również zachęcenie i wsparcie producentów do promowania i sprzedaży polskiej, regionalnej żywności. Poza wystawieniem, promocją i sprzedażą własnych produktów to także możliwość wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów i uczenia się szacunku dla wieloletniej tradycji.

Do udziału w targach zapraszamy także przedstawicieli tych ośrodków, w których nie ma już czynnych zakonów, ale przetrwały tradycje klasztorów działających tam w przeszłości, a ludzie sięgają po tradycyjne receptury przygotowując zapomniane specjały wytwarzane dawnymi metodami.

Organizacji Targów podjęła się Gmina Bierzwnik w ścisłej współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Gmin Cysterskich, Stowarzyszeniem Ochrony Dziedzictwa Pocysterskiego w Bierzwniku oraz Parafią w Bierzwniku. Organizację przedsięwzięcia wspiera również Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w możliwie najszybszym terminie.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Bierzwnik kontakt:

Urząd Gminy Bierzwnik

Kopernika 2, 73-240 Bierzwnik

Tel. (95) 7680130/132/133 Fax. (95) 7680111

e-mail: urzad@bierzwnik.pl, www.bierzwnik.pl

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze