BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Komunikaty

Autor:Publikacja: Marta

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Bardzie

Mając na uwadze ustalony w obowiązującym harmonogramie wywozu odpadów komunalnych na dzień 16 listopada 2018 r. (piątek) odbiór odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, uprzejmie informujemy, że mieszkańcy Barda, korzystający tymczasowo z kontenerów na odpady komunalne, ustawionych przy drodze krajowej nr 8 oraz na parkingu przy ul. Noworudzkiej, powinni w ww. terminie, przed godziną 06:00, wystawić wytworzone przez siebie odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzętu elektryczny i elektroniczny przy kontenerach na odpady komunalne, ustawionych przy drodze krajowej nr 8 oraz na parkingu przy ul. Noworudzkiej.

Jednocześnie przypominamy, że w ww. terminie zbierane będą następujące odpady:

– wielkogabarytowe:

  • meble (m.in. stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, sofy, fotele),
  • dywany, wykładziny, materace, pierzyny, kołdry,
  • rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów,
  • wielkogabarytowe opakowania ulegające biodegradacji (duże kartony, opakowania z tektury).

– zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (telewizory, radia, chłodziarki, zamrażarki, pralki, wirówki, zmywarki, kuchnie gazowe, elektryczne etc.).

Prosimy o wystawianie kompletnego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Informujemy ponadto, iż odpady o dużych gabarytach pochodzące z budowy, demontażu obiektów budowlanych, typu okna, drzwi oraz armatura sanitarna o dużych gabarytach (m.in. wanny, zlewy, brodziki, muszle toaletowe, spłuczki, grzejniki), kwalifikują się do odrębnej grupy odpadów i nie będą odbierane. To samo dotyczy części samochodowych typu opony, zderzaki, szyby etc.

 

 

                                                                                  

 

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze