BARDOmiasto cudów

Home / Czas wolny

Autor:Publikacja: Norbert

Zespół Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec” – zapraszamy na występ

 

Już w czwartek zapraszamy do Sali wielofunkcyjnej w Centrum Kultury i Bibliotece na Widowisko taneczne w wykonaniu ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA „MAŁY BOLESŁAWIEC”, tytuł widowiska „Na polskich dróżkach”.
23 lutego – czwartek – godz. 17.00 – wstęp wolny
ZAPRASZAMY!

Zespół Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec” od 35 lat prezentuje polski folklor narodowy i regionalny na wielu scenach w Polsce (m.in. w Operze Wrocławskiej) i za granicą (m.in. w Chorwacji, Niemczech i Czechach). Obecnie składa się z 4 grup tanecznych, do których należą dzieci i młodzież w wieku od 4 do 22 lat. Kierowniczką i choreografką zespołu jest Anna Idkowiak. Nieodłączną częścią zespołu jest kapela prowadzona przez Wojciecha Piwowarskiego, w skład której wchodzą fortepian, akordeon, skrzypce, kontrabas i bęben. Siedziba zespołu mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu.


W swoim repertuarze zespół ma tańce narodowe (krakowiak, mazur, polonez, oberek, kujawiak) oraz tańce i pieśni regionalne: dolnośląskie, górnośląskie, kaszubskie, krakowskie, lubelskie i wielkopolskie. Nowością jest grupa prezentująca polskie tańce narodowe w formie towarzyskiej. Specjalnością „Małego Bolesławca” są widowiska przybliżające tradycje wybranych regionów Polski. Dzięki połączeniu prezentacji tanecznych i teatralnych, opowieści, anegdot oraz pokazów slajdów stają się one niezwykłą podróżą w czasie i przestrzeni. Na występie w Centrum Kultury w Bardzie zespól zaprezentuje tańce narodowe, folklor kaszubski i lubelski oraz ludowe piosenki z różnych zakątków Polski.


Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie na Facebooku: http://fb.me/malyboleslawiec

  • Występ Zespołu Mały Bolesławiec (1)
  • Występ Zespołu Mały Bolesławiec (2)
  • Występ Zespołu Mały Bolesławiec (3)
  • Występ Zespołu Mały Bolesławiec (4)
  • Występ Zespołu Mały Bolesławiec (5)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze