BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Czas wolny / Galerie zdjęć i wideo

Autor:Publikacja: Redakcja

Zespół “Śląsk” zaśpiewał Hymn Barda!

W czwartkowy wieczór bardzka bazylika wypełniona była po brzegi. Stało się to za sprawą koncertu Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” z orkiestrą, którzy wraz z solistami Magdaleną Cornelius (mezzosporan), Małgorzatą Rodek (sopran), Adamem Sobierajskim (tenor) Makarym Pihura (bas) pod batutą Thomasa Corneliusa dali przepiękny i bardzo wzruszający koncert „Viva la Polonia”.

Koncert odbył się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego,

Słuchacze nawet nie zauważyli, kiedy minęła godzina wspaniałego koncertu i nadszedł kulminacyjny moment – wręczenie pani Magdalenie Cornelius tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Bardo. Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański podziękował za wszelką działalność dla naszej gminy Pani Cornelius wygłaszając laudację (treść poniżej).

Magdalena Cornelius wzruszonym głosem podziękowała za wyróżnienie i przekazała na ręce Burmistrza nuty i słowa hymnu Barda. Jego autorem jest Thomas Cornelius, prywatnie jej mąż.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wykonania hymnu przez zespół Śląsk – owacjom nie było końca!

Cieszy nas, że w Bardzie jest coraz większe zapotrzebowanie na tego rodzaju kulturę – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański – od kilkunastu lat staramy się, aby Bardo było miejscem spotkań doskonałych i wybitnych artystów z Polski i całego świata. I jak widać po wczorajszym koncercie – udaje nam się to – dodaje burmistrz.

Laudacja:

Szanowni Państwo!

Z prawdziwą przyjemnością podjąłem się wygłoszenia laudacji na cześć osoby, której działalność obserwuję z podziwem i uznaniem od wielu lat.

Okazją ku temu, było nadanie tytułu „Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Bardo” przez Radę Miejską w Bardzie – Pani Magdalenie Cornelius. Odznaczenie to przyznawane jest wyjątkowym postaciom: są to artyści, społecznicy, duchowni, którzy dzięki swoim dokonaniom tworzą niepowtarzalny klimat naszej Gminy. Każdy z nich na różnych etapach swojego życia wnosił cenny wkład w rozwój intelektualny i społeczny Barda oraz pomnażał jego duchowe i kulturowe dziedzictwo.

Ofiarowując dziś Pani Magdalenie Cornelius Honorowe Obywatelstwo naszego Miasta, chcemy powiedzieć, że widzimy w niej godnego przedstawiciela i dziękujemy za długoletnią działalność na rzecz naszej Gminy. Pani Magdalena Cornelius organizuje koncerty w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego, podczas których możemy usłyszeć najlepszych artystów operowych, operetkowych i oratoryjnych z kraju i zagranicy.

Magdalena Cornelius – mezzosopranistka, artystka operowa. Urodziła się w Kłodzku. Jest absolwentką wydziału wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ukończyła również historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowała pod kierunkiem wybitnych profesorów, tj.: Gloria Banditelli, Teresa Żylis-Gara, Hanna Rumowska, Carol Richardson-Smith, Christian Elssner, Claudia Eder. Występuje na scenach Europy i Azji. Była dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Barokowej w Kłodzku. Jest laureatką wielu prestiżowych festiwali zdobywając zaszczytne nagrody.

Dziś do kolekcji odznaczeń pragniemy dodać najwyższe wyróżnienie Miasta i Gminy Bardo. Prosimy Panią, by przyjęła je wraz z najserdeczniejszymi życzeniami. Jest to dla nas niezwykły zaszczyt, że w tak pięknym dniu możemy złożyć Pani wyrazy głębokiego szacunku oraz życzenia zdrowia, dalszych sukcesów zawodowych i osobistych. Jesteśmy dumni, że do grona zasłużonych Obywateli dla naszego Miasta możemy dopisać Panią Magdalenę Cornelius. Gratulujemy i dziękujemy!

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze