BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

94 urodziny Pani Agnieszki Gołębiowskiej

 

Tradycją Gminy Bardo jest odwiedzanie Szanownych Jubilatów, którzy skończyli więcej niż 90 lat. Dziś burmistrz Krzysztof Żegański oraz pani kierownik OPS Wiesława Horowska odwiedzili panią Agnieszkę Gołębiowską, która skończyła 94 lata!

Jak miło było spotkać panią Agnieszkę w tak dobrym zdrowiu, z uśmiechem i pełną radości życia, dumną ze swojego wnuka i pełną spokoju.

Jubilatka nie kryła wzruszenia podczas odśpiewania „sto lat”, opowiadała o swoi życiu, wspominała młodość, a zaproszeni goście podziwiali jej udział w społeczności miasta od najmłodszych lat, udzielania się i pomocy innym. Pani Agnieszka powiedziała, że przychodziło jej to naturalnie, było częścią jej życia. Jej recepta na szczęście to cieszenie się nawet z małych rzeczy, każdym dniem.

To były piękne chwile i takie wizyty zawsze pozostają w pamięci. Mamy nadzieję, że zawsze będziemy spotykać panią Agnieszkę taką radosną oraz uśmiechniętą i cieszącą się dobrym zdrowiem.

Spotkanie – jak zawsze – odbyło się w ciepłej, pełnej wspomnień atmosferze. Pani Agnieszka była bardzo zadowolona i nie ukrywała wzruszenia i radości, że o kolejnych urodzinach pamiętają władze naszej gminy.

Pani Agnieszka Gołębiowska urodziła się 29.10. 1922 r. w Droniowiczkach Małych. Gdy wybuchła wojna zabrano ją na przymusowe prace do Niemiec, gdzie przepracowała 5 lat. Podczas wojny widziała i przeżyła wiele nieprzyjemnych oraz traumatycznych chwil, które po dziś dzień pamięta.

Po zamieszkaniu w Bardzie pracowała w Zakładach Papierniczych, a następnie w Gminnej Spółdzielni. W wolnym czasie udzielała się społecznie, głównie poświęcając się ludziom starszym. Praca ta dawała jej bardzo dużo satysfakcji i radości. Pani Agnieszka z dumą mówi o tym, iż dzięki pracy i działalności społecznej ma 10 wspaniałych odznaczeń.

Po śmierci męża zaopiekowała się nią wnuczka Julia i prawnuczek Wiktor, który jest jej wielkim szczęściem i jak mówi: „to dla niego żyję”. Pomimo swojego wieku Pani Gołębiowska jest w pełni sił, jej hobby to krzyżówki. Lekarstwem na długowieczność dla Pani Agnieszki jest to, że jest wielką optymistką, kocha ludzi, przyrodę i Bardo.

Jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego pani Agnieszce!

  • 94 urodziny pani Agnieszki Gołębiowskiej (1)
  • 94 urodziny pani Agnieszki Gołębiowskiej (2)
  • 94 urodziny pani Agnieszki Gołębiowskiej (3)
  • 94 urodziny pani Agnieszki Gołębiowskiej (4)
  • 94 urodziny pani Agnieszki Gołębiowskiej (5)
  • 94 urodziny pani Agnieszki Gołębiowskiej (6)
  • 94 urodziny pani Agnieszki Gołębiowskiej (7)
  • 94 urodziny pani Agnieszki Gołębiowskiej (8)
  • 94 urodziny pani Agnieszki Gołębiowskiej (9)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze