BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

99 urodziny Pani Agnieszki Gołębiowskiej

Tradycją Gminy Bardo jest odwiedzanie Szanownych Jubilatów, którzy skończyli więcej niż 90 lat. 29 października Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański oraz kierownik OPS Wiesława Horowska odwiedzili panią Agnieszkę Gołębiowską, która skończyła 99 lat!

Jubilatka nie kryła wzruszenia podczas odśpiewania „sto lat”, opowiadała o swoim życiu, wspominała młodość, a zaproszeni goście podziwiali jej udział w społeczności miasta od najmłodszych lat, udzielania się i pomocy innym. Pani Agnieszka powiedziała, że przychodziło jej to naturalnie, było częścią jej życia. Jej recepta na szczęście to cieszenie się nawet z małych rzeczy, każdym dniem.

To były piękne chwile i takie wizyty zawsze pozostają w pamięci. Mamy nadzieję, że zawsze będziemy spotykać panią Agnieszkę taką radosną oraz uśmiechniętą i cieszącą się dobrym zdrowiem.

Spotkanie – jak zawsze – odbyło się w ciepłej, pełnej wspomnień atmosferze. Pani Agnieszka była bardzo zadowolona i nie ukrywała wzruszenia i radości, że o kolejnych urodzinach pamiętają władze naszej gminy.

Pani Agnieszka Gołębiowska urodziła się 29.10. 1922 r. w Droniowiczkach Małych. Gdy wybuchła wojna zabrano ją na przymusowe prace do Niemiec, gdzie przepracowała 5 lat. Podczas wojny widziała i przeżyła wiele nieprzyjemnych oraz traumatycznych chwil, które po dziś dzień pamięta.

Po zamieszkaniu w Bardzie pracowała w Zakładach Papierniczych, a następnie w Gminnej Spółdzielni. W wolnym czasie udzielała się społecznie, głównie poświęcając się ludziom starszym. Praca ta dawała jej bardzo dużo satysfakcji i radości. Pani Agnieszka z dumą mówi o tym, iż dzięki pracy i działalności społecznej ma 10 wspaniałych odznaczeń.

Po śmierci męża zaopiekowała się nią wnuczka Julia i prawnuczek Wiktor, który jest jej wielkim szczęściem i jak mówi: „to dla niego żyję”. Pomimo swojego wieku Pani Gołębiowska jest w pełni sił, jej hobby to krzyżówki. Lekarstwem na długowieczność dla Pani Agnieszki jest to, że jest wielką optymistką, kocha ludzi, przyrodę i Bardo.

Jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego pani Agnieszce!

  • 99 urodziny pani Agnieszki (1)
  • 99 urodziny pani Agnieszki (3)
  • 99 urodziny pani Agnieszki (5)
  • 99 urodziny pani Agnieszki (2)
  • 99 urodziny pani Agnieszki (4)
  • 99 urodziny pani Agnieszki (6)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze