BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Marta

Bardzka Karta Seniora

 

Szanowni Państwo,

Gmina Bardo w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie i z każdym kolejnym rokiem nam pięknieje. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu powstaje wiele inwestycji oraz inicjatyw, którymi możemy się dziś poszczycić. Liczne działania podyktowane są troską o mieszkańców na każdym etapie życia. Powstaje wiele programów, do których uczestniczenia zachęcamy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia ruchowe, wyjazdy na basen, czy zajęcia plastyczne w CKiB.

Dzisiaj, chciałbym Państwa poinformować o kolejnej inicjatywie, którą podjęliśmy z myślą o bardzkich seniorach. Już w kwietniu do seniorów trafią pierwsze egzemplarze „Bardzkiej Karty Seniora” uprawniające do korzystania z ulg i rabatów przy zakupie usług, czy też uczestnictwa w imprezach kulturalnych. „Bardzka Karta Seniora” adresowana jest do osób powyżej 60 roku życia, którzy są mieszkańcami Gminy Bardo, bez względu na wysokość osiąganych dochodów. Potwierdzeniem uczestnictwa w programie jest posiadanie karty seniora. Będzie ona wydawana w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Bardzie, po uprzednim wypełnieniu wniosku. W imieniu osób, którym wiek lub stan zdrowia nie pozwala na samodzielne poruszanie się, wnioski złożyć będą mogli ich opiekunowie, a wydanie karty nastąpi w miejscu zamieszkania seniora. Z karty korzystać będzie mógł opiekun – po okazaniu swego dokumentu tożsamości oraz upoważnienia seniora. Karta będzie imienna i ważna bezterminowo. Nie będzie to karta płatnicza, kredytowa, bankomatowa, nie zastąpi żadnej formy płatności.

Od początku kwietnia prowadzone są rozmowy z potencjalnymi partnerami w celu przekazania informacji wraz z dokumentami dotyczącymi nawiązania współpracy. Podpisanie porozumienia nie wiąże się z żadnymi kosztami, prócz zadeklarowania przez partnera ulg i rabatów dla seniorów.

Informacje na temat programu udzielane są w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Bardzie, Rynek 2 lub pod numerem telefonu 74 8171 478 w. 60 przez pracownika – Anetę Macherzyńską.

Zachęcam do skorzystania z naszej propozycji oraz życzę wszystkim seniorom wszystkiego najlepszego.

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo

Krzysztof Żegański

uchwała Rady Miejskiej w Bardzie w sprawie Bardzkiej Karty Seniora

wzór porozumienia dla partnerów

wniosek dla Seniora o wydanie karty

upoważnienie dla opiekuna

bardzka karta seniora wzór

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze