BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Destination Imagination w bardzkiej podstawówce

 

Drużyna uczniowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie z Filią w Przyłęku w bieżącym roku szkolnym realizowała projekt w ramach międzynarodowego programu Destination Imagination.

Wszystko zaczęło się od nauczycielki matematyki- Pani Anny Jurczyc, która ukończywszy kurs trenerski stworzyła sześcioosobową drużynę uczniów klasy V b. „Matematyczne Jurczyki” z zapałem przystąpiły do arcytrudnych, ale także arcyciekawych zadań i przygotowywały się do prezentacji wyzwania drużynowego  na Międzynarodowej Olimpiadzie.

Prace trwały od września 2016r. i zakończyły się uczestnictwem w dniach 16-19.03.2017r. w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu, która w tym roku została połączona z International Invitational 2017. Oprócz drużyn z Polski w Olimpiadzie uczestniczyli reprezentanci Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, Turcji, Stanów Zjednoczonych i Węgier. Otwarcie miało miejsce w Hali Stulecia i było niezwykle uroczyste oraz pełne niesamowitych wrażeń. Emocje udzieliły się także rodzicom i dyrekcji szkoły, którzy byli obecni zarówno na otwarciu, jak i zamknięciu Olimpiady.

W trakcie trzech dni Olimpiady drużyna z ZSP uczestniczyła w „wyzwaniu na już”, prezentowała realizację swojego wyzwania drużynowego, brała udział w wyzwaniu bliźniaczym, a także warsztatach, zajęciach i innych atrakcjach. Trener- pani Anna Jurczyc także uczestniczyła czynnie w wyzwaniu trenerskim.  Czas szybko mijał i nadeszło uroczyste zakończenie Olimpiady, podczas którego wszyscy poznali laureatów reprezentujących Polskę na Światowej Olimpiadzie w USA oraz zawodach w Chinach. Chociaż „Matematyczne Jurczyki” nie znalazły się w gronie laureatów, to jednak uczestnictwo w Olimpiadzie już procentuje w trakcie codziennych zajęć i zachęca do planów na przyszły rok.

Ostateczny wynik uczniów to siódme miejsce, czyli wielki sukces- biorąc pod uwagę, iż był to debiut zarówno trenera, jak i uczniów. Ogromne podziękowania i gratulacje należą się Pani Annie Jurczyc oraz drużynie „Matematyczne Jurczyki” w składzie: Zuzanna Smykla, Nicoll Bednarz, Katarzyna Błauciak, Hubert Urban, Krzysztof Warzecha i Mateusz Kulig- wszyscy to uczniowie klasy Vb. W trakcie wyjazdu opiekę sprawowała również Pani Katarzyna Kita, bez której czujnego oka całe przedsięwzięcie nie byłoby tak bezpieczne. Szczególne podziękowania należą się Rodzicom i sponsorom, dzięki którym zostały pokryte koszty przygotowań, przejazdu, pobytu i uczestnictwa drużyny na Olimpiadzie. Warto było! Nic nie jest w stanie oddać atmosfery Olimpiady i towarzyszących jej emocji.

  

  • DI (1)
  • DI (2)
  • DI (3)
  • DI (4)
  • DI (5)
  • DI (6)
  • DI (7)
  • DI (8)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze