BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / dla mieszkańca / Galerie zdjęć i wideo

Autor:Publikacja: Elżbieta Jakubiec

Dolnośląski Festiwal Muzyczny powrócił do Barda!

 

29 czerwca o godz. 19.00 dzięki uprzejmości i zaproszeniu Marty Ptasińskiej Burmistrz Miasta i Gminy Bardo oraz Księdza Proboszcza Piotra Wiśniewskiego, Bazylika Mniejsza Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie i Gmina Bardo mieli zaszczyt gościć Dolnośląski Festiwal Muzyczny. W ramach festiwalu wystąpili muzycy światowej klasy „Wind 5 Quinted„, w składzie:
  • Ewelina Zawiślak – flet
  • Agata Piotrowska-Bartoszek – obój
  • Roman Pryliński – klarnet
  • Krzysztof Kamiński – fagot
  • Zbigniew Monkiewicz – waltornia
Wydarzenie z pełnym profesjonalizmem poprowadził Mieczysław Kowalcze – nauczyciel, polonista i historyk, wydawca, dziennikarz, animator kultury, regionalista, społecznik.
Artyści są solistami Filharmonii Łódzkiej oraz pedagogami Łódzkiej Akademii Muzycznej. Ponadto są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów oraz stypendystami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie artystycznym, pedagogicznym i naukowym oraz licznych nagród specjalnych wynikających z ich wybitnego zaangażowania w pracę artystyczną i pedagogiczną. Koncertują w Polsce i za granicą. A dziś koncertowali w naszej pięknej Bazylice, wybrzmiały między innymi utwory Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta czy Johana Straussa Syna. Akustyka tego miejsca w połączeniu z niesamowitym talentem, ale i warsztatem tych zacnych Artystów spowodowały, że koncert zapierał dech.
Dziękujemy Pani Dyrektor Magdalenie Cornelius-Kulig za organizację tego wspaniałego koncertu ponownie w Gminie Bardo.
Relację z wydarzenia można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=rrP-VcK6x4I
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
  • 1
  • 2
  • 3

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze