BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

DOLNOŚLĄZAK UMIE PŁYWAĆ 2022

W ramach I edycji programu DOLNOŚLĄZAK UMIE PŁYWAĆ 2022 Gmina Bardo otrzymała 30 miejsc dla uczniów klas I - III. To już kolejne środki zdobyte w ostatnich latach przez Gminę Bardo na naukę pływania.

Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych. Całość projektu finansowana jest z funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Bardo. Operatorem i realizatorem całości programu jest Dolnośląska Federacja Sportu.

I edycja wiosenna programu to 10 kolejnych sobotnich wyjazdów na Krytą pływalnię w Kłodzku, w czasie których zajęcia realizowane będą w blokach 2 x 45 minut, tj. 1,5 godziny zajęć na basenie,  łącznie 20 godzin lekcyjnych. Udział dzieci w projekcie jest bezpłatny.

Sobotnimi zajęciami na krytej pływalni w Kłodzku zostały objęte także uczące się w naszej szkole dzieci przybyłe z Ukrainy. Grupa 12 dzieci z klas I – III wraz ze swoimi kolegami z Barda będzie objęta  20 godzinami zajęć z nauki pływania. Pierwsze zajęcia odbyły się 2 kwietnia 2022 r. Opiekę nad dziećmi sprawować będą nauczyciele i pracownicy CKiB oraz rodzice dzieci biorących udział w projekcie. Realizacja projektu zakończy się 11 czerwca 2022 r.

  • Umiem-pływać-II-i-III
  • Umiem pływać 2022 (5)
  • Umiem pływać 2022 (3)
  • Umiem pływać 2022 (2)
  • Umiem pływać 2022 (1)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze