BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

II Turniej Piłki Nożnej Orlik Cup 2017 Kamienna Góra

 

Dnia 20.04.2017 roku na Kamiennogórskim Orliku po raz drugi spotkały się drużyny piłkarzy, aby walczyć w II Turnieju Piłki Nożnej Orlik CUP, którego organizatorem był Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie i Klub Olimpiad Specjalnych ATLAS Szarocin.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn: SPEC TEAM z Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej z Legnicy, z Domu Pomocy Społecznej z Podzamka, z Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy, z Zespołu Szkół Specjalnych z Kamiennej Góry, z Powiatowego Ośrodka Wsparcia – Środowiskowego Domu Samopomocy z Kamiennej Góry, ze Środowiskowy Dom Samopomocy w Wałbrzychu, ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach i z Domu Pomocy Społecznej z Szarocina.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Starosta Powiatu Kamiennogórskiego Pani Małgorzata Krzyszkowska wraz z Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie Panem Stanisławem Dłużakiem. Życzyli wszystkim przybyłym zawodnikom wspaniałej walki w duchu fair play i walki o najwyższe trofeum.

Turniej był pokazem umiejętności, zaangażowania i gry do ostatniej minuty. Dookoła rozbrzmiewał doping wspaniałych kibiców, który piłkarzom na płycie boiska dodawał skrzydeł. Za przebieg gry i przestrzeganie zasad  PZPN odpowiedzialni byli sędziowie Pan Paweł Orszulak i Pan Seweryn Poręba.

Organizatorzy zatroszczyli się również o poczęstunek dla wszystkich w postaci pysznej grochówki i kiełbaski z grilla, który w tym chłodnym dniu smakował wyśmienicie.

Gra odbywała się w dwóch grupach „A” i „B” po cztery drużyna. Półfinał zagrały zespoły pierwszy z grupy „A” i drugi grupy „B” i analogicznie drugi z grupy „A” i pierwszy grupy „B”.

Zespól z Opolnicy po wcześniejszym losowaniu został zakwalifikowany do grupy „B” Trzy mecze, które zostały rozegrane nie należały do łatwych, gdyż każdy chciał wygrać. Wola walki i chęć gry w dalszym etapie pozwoliło osiągnąć cel. Pierwsze miejsce w grupie i półfinał zagwarantowany. Mecz o finał, który został rozegrany z drużyną Zespołu Szkół Specjalnych z Kamiennej Góry przebiegał na bardzo wysokim poziomie, gdyż zawodnicy tej drużyny to młodzi chłopcy o dużych umiejętnościach i sprawności fizyczno –  ruchowej.

Jednak ten mecz już w pierwszych minutach zaczął układać się po stronie Opolnicy. Pierwsza minuta i pierwsza bramka. Był to dość mocny cios dla przeciwnika. W dalszej części gry można było zauważyć, że ZSZ przejął inicjatywę na boisku, lecz nie na długo. Spokojne rozegranie z tyłu i kontra doprowadziła do wyniku 2 ; 0. Druga połowa i kilka przeprowadzonych udanych składnych akcji zaowocowało dwoma następnymi bramkami.

Wynik 4:0 i ZAMEK jest w finale. Tego dnia nawet drużyna z ŚDS z Wałbrzycha nie była w stanie zatrzymać tak dobrze dysponowanej ekipy z Opolnicy. Wynikiem 5:0 zdobywa tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej w Kamiennej Górze. Należy również dodać, że zawodnik Opolnicy Sylwester Siemiński tak jak przed rokiem został królem strzelców tegoż Turnieju. Był puchar, były medale, oraz piłka i drobne upominki. Dodatkową nagrodę jaka zainkasowali zwycięzcy to voucher dla drużyny i trenerów na dowolny mecz Śląska  na stadionie we Wrocławiu ufundowany przez Prezesa  KKN Miedz Legnica Wiktora Czepułkowskiego.

Turniej ten pokazał, że bardzo solidnie przepracowany okres zimowy, oraz regularne treningi przynosi oczekiwane efekty. Mimo, że był to bardzo chłodny dzień nikt nie narzekał.  gdyż cała drogę powrotną trzymała jeszcze adrenalina po tak wspaniałym dniu. W przyszłym tygodniu zawodnicy „Zamek” Opolnica wyjadą do Lwówka Śląskiego na XV Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=qOAPHUhBThc

 • II Turniej Piłki Nożnej Orlik Cup 2017 (1)
 • II Turniej Piłki Nożnej Orlik Cup 2017 (2)
 • II Turniej Piłki Nożnej Orlik Cup 2017 (3)
 • II Turniej Piłki Nożnej Orlik Cup 2017 (4)
 • II Turniej Piłki Nożnej Orlik Cup 2017 (5)
 • II Turniej Piłki Nożnej Orlik Cup 2017 (6)
 • II Turniej Piłki Nożnej Orlik Cup 2017 (7)
 • II Turniej Piłki Nożnej Orlik Cup 2017 (8)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze