BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

IX Dolnośląski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych

 

Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „ZAMEK” działającego przy Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy  po raz kolejny udział wzięli w IX Dolnośląskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Bolesławcu, który odbył się 28.03.2017. Miejscem rozegrania Turnieju była sala gimnastyczna Gimnazjum Samorządowego nr 2 przy ulicy Bielskiej w Bolesławcu.

Organizatorem turnieju był Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska-Dolnośląskie i Klub Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk” Bolesławiec. Współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu, Urząd Miasta Bolesławiec, Klub Sportowy „TOP” Bolesławiec, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu oraz Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu.

W turnieju uczestniczyło około 100 zawodniczek i zawodników z województwa dolnośląskiego. Zawody miały uroczystą oprawę, wprowadzono flagę, oraz odegrano hymn Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy, trenerzy i sędziowie złożyli ślubowanie odnośnie przepisów i gry fair play.

Rozgrywki rozpoczęły się grami obserwowanymi, które dawały podstawę do zakwalifikowania poszczególnych zawodników do grup pod względem umiejętności i sprawności. Klub „ZAMEK” reprezentowało pięciu zawodników i jedna zawodniczka. Był to bardzo wyczerpujący dzień pod względem fizycznym, umysłowym i emocjonalnym. Podopieczni wyjeżdżając wczesnym porankiem wrócili o godz. 19.00. Pełne wyrzeczeń treningi  sprawiły, że wysiłek nie poszedł na marne. W Bolesławcu zawodnicy zdobyli trzy złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy. Podziękowania dla trenerów Pani Pauli i Pana Marka za włożony trud i cierpliwość, których jak na razie im nie brakuje. Brązowy medal zdobył Sylwester Siemiński. Srebro – Katarzyna Abrahamowicz i Arkadiusz Konicki. Złote medale i prawdopodobne kwalifikacje na Mistrzostwa Polski otrzymali – Patryk Żywar, Damian Targoni oraz Andrzej Wadoń.  GRATULACJE!!!!!!

  • IX Dolnośląski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych (1)
  • IX Dolnośląski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych (2)
  • IX Dolnośląski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych (3)
  • IX Dolnośląski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych (6)
  • IX Dolnośląski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych (7)
  • IX Dolnośląski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych (8)
  • IX Dolnośląski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych (9)
  • IX Dolnośląski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych (10)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze