BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Czas wolny / Galerie zdjęć i wideo

Autor:Publikacja: Redakcja

IX edycja Bardzkiego Lata Organowego dobiegła końca

 

W piątek 30 września odbył się ostatni koncert IX edycji Bardzkiego Lata Organowego.

Piątkowy koncert był czwartym i ostatnim koncertem w tej edycji. Zgromadzeni w Bazylice Mniejszej w Bardzie sympatycy muzyki organowej uczestniczyli w koncercie nietypowym, bo połączonym z recytacją. Artystami, których można było podziwiać w trakcie wydarzenia byli: prof. Andrzej Chorosiński, grający na organach oraz Michał Chorosiński, znany aktor telewizyjny, prywatnie syn profesora, który tego wieczoru recytował najpiękniejsze wiersze Słowackiego, Norwida i Mickiewicza. Stąd też tytuł ostatniego koncertu „Romantyzm w polskiej poezji”.

Udział w ostatnim koncercie wzięli Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański oraz gospodarz świątyni o. Mirosław Grakowicz. Piątkowy koncert był okazją do podsumowania tegorocznej edycji festiwalu i wyrażenia słów uznania szczególnie w kierunku występujących w Bardzie artystów. Burmistrz Krzysztof Żegański podziękował uczestniczącej w festiwalu publiczności oraz osobom zaangażowanym w organizację koncertów. Zwrócił również uwagę, że już w przyszłym roku festiwal będzie obchodził swoje dziesięciolecie, stąd korzystając z okazji zaprosił zgromadzonych w bazylice na przyszłoroczne koncerty. Widownia festiwalu podziękowała artystom za przeszło godzinny spektakl muzyczno- słowny gromkimi brawami.

Za pomoc w organizacji tegorocznej edycji pragniemy podziękować o. Mirosławowi Grakowiczowi oraz Mateuszowi Czajce, który pełnił rolę konferansjera IX edycji Lata Organowego.

Wierzymy, że w przyszłym roku znowu spotkamy się w murach bardzkiej bazyliki, by wspólnie korzystać z dobrodziejstw muzyki organowej prezentowanej przez artystów wybitnych i utalentowanych, tak jak miało to miejsce w tym roku i latach poprzednich.

Materiał wideo relacjonujący wydarzenie można obejrzeć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=RWjuZ5KgBFs

  • DSC_0939
  • DSC_0925
  • DSC_0962
  • DSC_0946
  • DSC_0952
  • DSC_0973
  • DSC_0975

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze