BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Czas wolny

Autor:Publikacja: Marta

Jarmark Wielkanocny już w niedzielę!

 

Tydzień przed Wielkanocą, 20 marca 2016 roku,  w Niedzielę Palmową, Burmistrz Miasta i Gminy Barda pragnie  Państwa serdecznie zaprosić  na jubileuszowy, X Jarmark Wielkanocny do Barda!

Palmy, pisanki, smakołyki wielkanocne, muzyka i wiele innych wielkanocnych atrakcji sprawia, że ta niedziela na pewno pozostanie w pamięci…

Z okazji okrągłego jubileuszu przygotowaliśmy też specjalne atrakcje dla dzieci. Firma Mini Naukowiec zaprezentuje specjalny program „Wielkanocnych Eksperymentów”.  Będzie to połączenie eksperymentów, wiedzy i zabawy.

W ten szczególny Wielkanocny czas tematem przewodnim będzie seria doświadczeń przy użyciu kurzych jaj. Zapraszamy dzieci do krainy naukowych eksperymentów, zapewniając im rozrywkę na najwyższym poziomie, która może zainteresować też dorosłych!

W trakcie  interaktywnej części pokazowej, w trakcie której zaprezentowana zostanie  m. in. butelka pożerającą jajko, lewitujące jajka oraz jajko na miękko bez gotowania. Wyjaśnimy co dzieje się wewnątrz jajka podczas gotowania i jaki jest związek jajek z architekturą. Nie zabraknie również zamrażania jajek w ciekłym azocie i znikających jaj styropianowych.

Ponieważ Święta Wielkanocne to magiczny czas, uczestnicy będą świadkami niespodziewanej zmiany koloru wielkanocnych kwiatów. Nie obędzie się też bez pianowej śmigusowo-dyngusowej fontanny.

W przerwach pomiędzy pokazami zaprosimy dzieci do stanowiska warsztatowego, gdzie będą mogły m.in. przygotować wulkaniczną pisankę chemicznym sposobem, przeprowadzić wyścigi kolorowych plastikowych jaj napędzanych mydłem oraz sprawdzić jak działa katapulta przy użyciu czekoladowych jaj.

Jako dodatkową atrakcję proponujemy w przerwach tysiące małych baniek mydlanych z wytwornicy oraz pokazy ogromnych baniek mydlanych mieniących się świątecznymi kolorami.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz przyjezdnych z bliskich i dalszych stron na wielkanocne warsztaty oraz udział w X Jarmarku Wielkanocnym w Bardzie!!! Gwarantujemy dużo wrażeń i niespodzianek, nie tylko smakowych!

Wstęp na Jarmark i udział w warsztatach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!!!

  • ZAPRASZAMY NA JARMARK WIELKANOCNY BARDO 2016_01
  • jarmark eksperymenty (1)
  • jarmark eksperymenty (2)
  • jarmark eksperymenty (3)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze