BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Mapy nowych ścieżek rowerowych typu „singletrack” już dostępne.

Niebawem kończy się zima a to oznacza, że już wkrótce będzie można rozpocząć jazdę po nowych trasach rowerowych typu singletrack, położonych na terenie Gminy Bardo i w gminach ościennych.

Łącznie w ramach projektu „Singletrack Glacensis” wykonano ponad 133 km tras położonych na terenie 7 gmin: Bardo, Bystrzyca Kłodzka, Gmina Kłodzko, Lądek Zdrój, Międzylesie, Stronie Śląskie, Złoty Stok. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej.

W naszej gminie wykonano 31,5 km tras, które poprowadzone są m.in. do Przełęczy Łaszczowa, Miejsca Hrabiowskiego czy od Wilczej do Opolnicy/Barda. W ramach projektu posadowiona została stacja doładowawcza dla e-bików oraz stacja naprawcza (znajdują się one przy parkingu na ul. Skalnej w Bardzie).

Nie ukrywa swojego zadowolenia z nowo powstałych tras, Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański, który od lat stawia na rozwój turystyki aktywnej w Gminie Bardo.

Poniżej prezentujemy najnowsze mapy: Pętla Wilcza, Pętla Hrabiowska, Pętla Łaszczowa oraz Pętla Kłodzka.

Do pobrania:
Pętla Wilcza
Pętla Hrabiowska
Pętla Łaszczowa
Pętla Kłodzka

Już teraz zapraszamy wszystkich fanów kolarstwa górskiego na nowe trasy do Barda!

 

Projekt „Singletrack Glacensis” współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze