BARDOmiasto cudów

Home / Dla Mieszkańca

Autor:Publikacja: Redakcja

Budowa S8

 

Bardo, 12.01.2022r.

Bardo, 11.01.2022r.

Ogłoszenie o planowanych archeologicznych badaniach powierzchniowych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad O/Wrocław, w związku z przystąpieniem do realizacji inwestycji pn. „Budowa drogi ekspresowej S-8 na docinku Wrocław (Magnice) – Kłodzko, odcinek realizacyjny IB – Bardo – Ząbkowice Śląskie”, informuje o planowanych archeologicznych badaniach powierzchniowych na trasie ww. inwestycji, które prowadzone będą w terminie 01.02.2022r. – 31.03.2022r.

Bardo, 10.01.2022r.

„W związku z trwającymi pracami projektowymi Biura Projektów Dróg i Mostów BBKS-PROJEKT Sp. z o.o. we Wrocławiu, w ramach opracowania pod nazwą „Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ) z elementami Koncepcji Programowej dla zadania „Budowa obwodnicy Złotego Stoku ciągu drogi krajowej nr 46” na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału we Wrocławiu oraz przeprowadzonego z uwagi na aktualną sytuację pandemiczną COVID-19 spotkania w formule on-line spotkania informacyjnego w dniu 15.12.2021 r. przez GDDKiA we Wrocławiu oraz Biuro Projektów Dróg i Mostów BBKS-PROJEKT, przedstawiam w załączeniu stanowisko Gminy Bardo. Jednocześnie chciałbym podziękować za zaangażowanie w organizacji zebrania wiejskiego, poświęconego w głównej mierze projektowanym korytarzom połączenia obwodnicy Złotego Stoku z planowaną drogą krajową S8, które odbyło się 05.01.2022 r.  oraz prowadzenie akcji informacyjnej sołtysowi sołectwa Laskówka Adamowi Tokarz oraz Panu Jarosławowi Tokarz.

Kolejne informacje w sprawie ww. prac projektowych będziemy umieszczać na naszym profilu fb oraz specjalnie w tym celu utworzonej zakładce Budowa S8 naszej strony www.bardo.pl. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z utworzonej przez GDDKiA we Wrocławiu strony dedykowanej temu projektowi pod adresem https://dk46-obwodnicazlotegostoku.pl

W tym dziale

W serwisie

Aktualności