BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / dla mieszkańca

Autor:Publikacja: Redakcja

Oficjalny odbiór zadania „Budowa sieci wodociągowej w Opolnicy”

 

Dzisiaj w sołectwie Opolnica odbył się oficjalny odbiór zadania inwestycyjnego pn. „Budowa sieci wodociągowej w Opolnicy”. Gospodarzami wydarzenia byli Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański, Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Strzelec oraz sołtys Opolnicy Joanna Wierusińska. Do Opolnicy na zaproszenie gospodarzy przybyli wykonawcy zadania wraz z inspektorem nadzoru oraz przełożony zakonu redemptorystów w Bardzie o. Sylwester Cabała. Udział w wydarzeniu wzięli również mieszkańcy sołectwa.
Dzisiejsze wydarzenie było okazją do złożenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w realizację inwestycji osobom. Gospodarze wydarzenia podziękowali wykonawcom oraz pracownikom UMiG w Bardzie merytorycznie zaangażowanym w zadanie.
Wydarzenie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przy grillu, na które zaprosili mieszkańcy sołectwa. Wartość inwestycji wyniosła 2.898.365,64 zł. Gmina Bardo na realizację tego zadania otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kwota dofinansowania stanowi 63,63% kosztów kwalifikowanych, czyli 1.844.230,00 zł. Warto dodać, że na ukończeniu jest wodociągowanie sołectwa Janowiec, a jego finał zaplanowany jest na IV kwartał tego roku. Dzięki realizacji tych dwóch inwestycji Gmina Bardo już wkrótce będzie zwodociągowana w 95 %
  • wodociąg Opolnica (1)
  • wodociąg Opolnica (3)
  • wodociąg Opolnica (2)
  • wodociąg Opolnica (5)
  • wodociąg Opolnica (4)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze