BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Czas wolny / dla mieszkańca / Galerie zdjęć i wideo

Autor:Publikacja: Redakcja

Piątkowe koncerty zgromadziły w Bardzie liczną publiczność

 

W piątek 11 sierpnia, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Bardzie odbyły się dwa koncerty, które zgromadziły w mieście liczną publiczność. Tuż po godzinie 17.00 na bardzkim Rynku burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański powitał na scenie chór i solistów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. W tym roku zespół obchodzi jubileusz 70- lecia powstania, co było doskonałą okazją do złożenia życzeń zgromadzonym w Bardzie artystom. Na ręce dyrektora zespołu, burmistrz przekazał urodzinowy bukiet kwiatów oraz serdeczne życzenia dla całego zespołu, podkreślając jednocześnie, jak bliski Bardu jest zespół i sam dyrektor Zbigniew Cierniak, który w 2019 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Bardo.

Licznie zgromadzona na Rynku publiczność nie kryła radości z kolejnych prezentowanych przez artystów utworów, które nagradzała gromkimi brawami. Publiczność odśpiewała także „Sto lat” w kierunku zespołu, przyłączając się do życzeń burmistrza.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny koncertuje w Bardzie już od przeszło 10 lat, stąd nie dziwi fakt, że nawiązała się miedzy zespołem, a miasteczkiem tak serdeczna więź. Zespół aktywnie koncertuje przez cały rok, odwiedzając niemal każdy zakątek naszego kraju, koncertując w Europie i na świecie. Warto dodać, że zespół jest także aktywny w sferze realizacji nowych projektów muzycznych. Jest współtwórcą płyty pt. „Pieśni Współczesne”, która w tym roku nagrodzona została najwyższym muzycznym wyróżnieniem w kraju, dwoma Fryderykami.

Całemu Zespołowi Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z okazji Jubileuszu 70- lecia składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, licznych koncertów, inicjowania wspaniałych widowisk muzycznych i artystycznych, licznych nagród i nieustającej pasji tworzenia.

 

To jednak nie koniec wrażeń z piątkowego popołudnia.

Tuż po koncercie na Rynku, publiczność udała się do Bazyliki Mniejszej w Bardzie, gdzie o godzinie 19.00 odbył się przedostatni koncert X Bardzkiego Lata Organowego. Tym razem festiwal gościł znanych już bardzkiej publiczności artystów Państwa Marię i Romana Peruckich.

Wieczorny koncert na organy i skrzypce to był zdecydowany strzał w dziesiątkę. W repertuarze koncertu znalazły się utwory Karola Szymanowskiego, Gardonyi czy Nicolasa Lemmensa. Doskonała gra artystów i piękne brzmienie bardzkich organów okazało się idealnym połączeniem i pomysłem na spędzenie piątkowego wieczoru.

Wraz z kończącym się latem, do końca zbliża się także tegoroczna edycja Bardzkiego Lata Organowego.

28 sierpnia (poniedziałek) zapraszamy do bardzkiej bazyliki na ostatni już koncert tegorocznego festiwalu. W świątyni punktualnie o godzinie 19.00 odbędzie się koncert orkiestry Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Dziękujemy za udział w dotychczasowych koncertach i zapraszamy do Barda już 28 sierpnia 2023r.!

 • ZPiT Śląsk 2023 (2)
 • ZPiT Śląsk 2023 (1)
 • ZPiT Śląsk 2023 (3)
 • ZPiT Śląsk 2023 (5)
 • ZPiT Śląsk 2023 (4)
 • ZPiT Śląsk 2023 (6)
 • ZPiT Śląsk 2023 (7)
 • ZPiT Śląsk 2023 (8)
 • ZPiT Śląsk 2023 (9)
 • Lato Organowe Peruccy Maria i Roman 2023 (2)
 • Lato Organowe Peruccy Maria i Roman 2023 (3)
 • Lato Organowe Peruccy Maria i Roman 2023 (1)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze