BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Program Ograniczenia Niskiej Emisji w Gminie Bardo – pierwsze inwestycje za nami!

 

Gmina Bardo przystąpiła do modernizacji źródeł ciepła w obiektach mieszkalnych realizowanych w ramach programu pod nazwą  „Ograniczenie Niskiej Emisji w Gminie Bardo”.

12 grudnia Burmistrz Krzysztof Żegański wraz z Moniką Żołnierz – Skarbnikiem Gminy  podpisali umowę pożyczki na zadanie realizowane w ramach Programu Priorytetowego pn. Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego.

W Gminie Bardo program będzie realizowany etapami. W każdym z nich mieszkańcy będą mogli wymienić istniejące źródło ciepła na bardziej ekologiczne.

Takie zabiegi mają poprawić jakość powietrza i środowiska naturalnego, a przede wszystkim korzystnie wpłynąć na stan zdrowia mieszkańców. Jeszcze przed końcem roku gmina dokonała przelewów w kwocie ponad 43 000,00 zł dla 6 mieszkańców z refundacją części kosztów poniesionych w związku z wymianą źródeł ciepła na bardziej ekologiczne i niskoemisyjne.

W programie dofinansowane będzie łącznie 49 źródeł ciepła. Łączna kwota inwestycji to 1 014 000,00 zł, z czego Gmina Bardo przeznacza połowę – 507 000 zł, po 5 latach zostanie umorzone połowa tej kwoty.

Kolejna edycja programu zaplanowana jest na wiosnę 2018 roku, już teraz można składać wnioski.

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze