BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Rodzina Rodzinie – i Ty możesz pomóc potrzebującym Rodzinom w Syrii!

 

Bardzka parafia włączyła się do akcji Caritas „Rodzina Rodzinie”. Jest to ogólnopolska akcja, w której udział bierze dużo kościołów, ofiarując wsparcie wybranym rodzinom z Aleppo.

Każdy może zostać darczyńcą. Można dokonać jednorazowej wpłaty w dowolnej wysokości. Nie trzeba  podejmować długofalowego zobowiązania, żeby włączyć się w pomoc dla potrzebujących rodzin. Wpłata zostanie przeznaczona na uzupełnienie brakujących środków dla rodzin lub objęcie pomocą kolejnych poszkodowanych.

Można zostać również patronem rodziny, deklarując pomoc konkretnej rodzinie w całej potrzebnej jej wysokości i w ten sposób zostać jej finansowym patronem. Rodzinę wspiera się przez 6 miesięcy poprzez comiesięczne wpłaty na jej rzecz. Taka deklaracja wsparcia może pochodzić od osoby fizycznej, rodziny, stowarzyszenia, firmy, parafii, diecezji – właśnie taką formę pomocy zadeklarowała parafia w Bardzie.

Sami wybierają Państwo kwotę, jaką możecie wesprzeć daną rodzinę, a którą co miesiąc  będziecie wpłacać na wskazane konto. Nie należy się martwić, jeśli potrzeby rodziny przerastają Wasze możliwości – na pomoc dla konkretnej rodziny składają się deklaracje od kilku darczyńców.

Wpłaty można dokonywać na konto Caritasu lub bezpośrednio w Bazylice Mniejszej pw. NNMP w Bardzie.

Więcej informacji o akcji charytatywnej znajdą Państwo na stronie: http://rodzinarodzinie.caritas.pl/

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze