BARDOmiasto cudów

Home / Czas wolny

Autor:Publikacja: Norbert

Spływ na BeleCzym – VIII edycja!

 

Zapraszamy do uczestnictwa w VIII edycji Spływu na BeleCzym, który odbędzie się 24 czerwca, podczas Nocy Świętojańskiej w Bardzie!

Spływy na „BeleCzym” to impreza dla miłośników szaleństwa i niezapomnianej przygody, która jest organizowana w niewielu miejscach w Polsce, pomimo tego iż przyciąga wielu widzów i jej uczestników.

Gmina Bardo kładzie coraz większy nacisk na promocję Przełomu Bardzkiego rzeki Nysa Kłodzka, który jest jednym z piękniejszych przełomów górskich w Europie. Rzeka płynie malowniczą, krętą doliną, tworząc pięć wielkich meandrów wcinających się w skały. Spływ szlakiem Przełomu Bardzkiego staje się wędrówką wśród sielankowych łąk i wzgórz, w otoczeniu pięknej przyrody i śpiewu ptaków, a uczestnikom dostarczy oprócz niezapomnianej przygody niezapomnianych wrażeń!

Tradycyjnie w sobotę, 24 czerwca w ramach obchodów Nocy Świętojańskiej 2017, wystartuje po raz ósmy spływ „na BeleCzym” Przełomem Bardzkim.

W spływie może wystartować każdy, kto zbuduje samodzielnie jednostkę pływającą, która będzie wytworem nieograniczonej fantazji, amatorskiej pracy i zaprezentuje ją jury oraz publiczności  zgromadzonej nie tylko na zabytkowym moście kamiennym, ale także na całym 1,5 km odcinku spływu, który przebiegać będzie od przystani przy D.W. „Brido” (ul. Grunwaldzka w Bardzie) do przystani w Parku za Nysą (ul. Skalna w Bardzie).  „Pływadła” zostaną ocenione przez specjalne powołane jury. Każda załoga otrzyma pamiątkowy dyplom uczestnictwa, a zwycięzcy, autorzy najciekawszych „pływadeł” – cenne nagrody! Przyznana zostanie również nagroda publiczności. Start godz. 15.00. Uczestników konkursu zapraszamy godzinę wcześniej w celu rejestracji.

Impreza ta jest niezwykle barwna, dostarcza wielu pozytywnych emocji i humoru, gdyż konstrukcje „pływadeł” to pokaz artystycznej wyobraźni i ciekawych rozwiązań technicznych.

W poprzednich latach mogliśmy podziwiać pływające dywany i bezludne wyspy, samotnych żeglarzy, statek piracki, potwory oraz kilkuosobowe teamy. Wszystkich uczestników spływu charakteryzowała ogromna fantazja i poczucie humoru, a powodów do śmiechu nie brakowało!

Regulamin dostępny TUTAJ : Regulamin spływu na BeleCzym

Karty zgłoszeniowe dostępne TUTAJ: Załącznik nr 1 do regulaminu spływu na BeleCzym – karta zgłoszeniowa

Zgłoszenia proszę przesyłąć na adres: promocja@bardo.pl

  • spływ-na-BeleCzym-
  • mapa-spływu

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze