BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

Światowy Dzień Chorego

 

W intencji wszystkich chorych i cierpiących odbyła się Msza święta, którą odprawił w miniony czwartek Proboszcz Parafii o. Mirosław Grakowicz.

Światowy Dzień Chorego to święto chrześcijańskie obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.
Msza Święta w Dzień Chorego ma nieco inny charakter. Jest uroczysta, a podczas niej udzielany jest sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo. Odprawiana jest w intencji zarówno przybyłych do kościoła, jak i tych, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie mogą przybyć na nabożeństwo.

Co roku Światowy Dzień Chorego w Bardzie organizowany jest przy zaangażowaniu wielu osób, m.in.: o. Proboszcza Mirosława Grakowicza, Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego, Przewodniczącej Parafialnego Zespołu Caritas Pani Marii Dumy, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Bardzie Wiesławy Horowskiej, OSP Bardo.
Już tradycją jest, że po mszy wszyscy spotykają się na małym poczęstunku. Jednak w tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, spotkanie zostało ograniczone do wręczenia słodkiego upominku w postaci pączków i słodyczy, które każdy uczestnik mógł zabrać do domu.

Składamy serdeczne podziękowania dla:

  1. p. Marii Duma oraz pracowników caritasu za przygotowanie poczęstunku,
  2. Dyrektor Wioletty Piojdy za przygotowanie przez dzieci upominków ( serduszek) dla chorych,
  3. p. Dyrektor przedszkola w Brzeźnicy siostry Benedykty za przygotowanie przez dzieci upominków dla chorych, (dyrektor Ewy Dziubaneki przełożonej Marty Dębowicz),
  4. dla Aptek: „Melisa” Bardo – Katarzyna Moczulewska,  „Pod Murzynem” rynek 23 Ząbkowice Śląskie – Stanisław Słupczyńśki,  „Pod Złotym Smokiem” – Ząbkowice Śląskie – Anna Pięta,
  5. podziękowanie dla wolontariuszy i pracowników OPS Bardo.

  • dzien chorego
  • dzień chorego1

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze