BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

UWAGA OSZUŚCI!

 

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych apelujemy o ostrożność, szczególnie wobec nieznanych osób, które telefonując lub pukając do drzwi dokonują oszustw i kradzieży. Oszuści podają się za policjantów, przyjaciół rodziny lub za świadków zdarzenia np. wypadku drogowego. Prosimy o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Oszuści wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami. We wszystkich podejrzanych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.
 

Aby nie stać się ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następujących zasad:

  • gdy ktoś do Ciebie zadzwoni prosząc o pożyczkę, miej świadomość, że ta osoba może być oszustem;
  • nigdy nie podawaj swoich danych – wieku, adresu, sytuacji materialnej, numeru konta;
  • pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy osobom obcym;
  • zanim wpuścisz do mieszkania osobę podającą się za pracownika administracji, gazowni, prowadzącą sprzedaż bądź też informującą o konieczności sprawdzenia czegoś w mieszkaniu, bądź ostrożny i poproś o legitymację lub dowód osobisty;
  • nie pozostawiaj nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści wykorzystując naszą nieuwagę dokonują kradzieży.                                                                                                                            PROSIMY PAŃSTWA O PRZEKAZANIE INFORMACJI SWOIM STARSZYM SĄSIADOM ORAZ                          O SĄSIEDZKĄ CZUJNOŚĆ!

 

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze