BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

V DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH

Na terenie FECDiE w dniu 9 maja 2019 roku we Wrocławiu odbył się V Dolnośląski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy Klubu Sportowego O.S. „ZAMEK” Opolnica po raz pierwszy uczestniczyli w tej dyscyplinie. Skład całego zespołu to zawodnicy reprezentujący Dom Pomocy Społecznej w Opolnicy, oraz jeden zawodnik WTZ przy DPS Opolnica.

Nasi zawodnicy rywalizowali w wyjątkowo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Nieustępujący deszcz utrudniał nie tylko widoczność, ale i uczynił kule jeszcze bardziej śliskimi, sprawiając mniej dokładności. Duch walki sportowej jednak zwyciężył, a sportowcy dostosowali się do trudnej sytuacji, nie szczędząc sił w osiągnięciu jak najlepszego wyniku sportowego. Tym samym potwierdzili słowa Billa Bowerman’a, amerykańskiego trenera, współzałożyciela firmy Nike, który powiedział: „nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, są tylko zbyt delikatni ludzie”.
Bocce – to dyscyplina sportowa posiadająca wybitne walory rehabilitacyjne i integracyjne. Jest dyscypliną uniwersalną. Może ją uprawiać każdy, bez względu na rodzaj i stopień dysfunkcji. Ponadto, daje możliwość wyrównanej rywalizacji osobom z różnymi możliwościami funkcjonalnymi. Dyscyplina ta uczy tolerancji i szacunku do przeciwnika.
Przygotowania trwały przeszło pół roku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Złoty medal w grze podwójnej zdobyły Daria Mazurkiewicz wraz z Pauliną Wilk. Drugie miejsce i srebrny medal Sebastian Wodziczko. Brązowe medale Rafał Piasecki oraz Anna Słupek. Indywidualnie pierwsze miejsce i złoty medal zdobył uczestnik WTZ Opolnica Artur Sitek.
Serdecznie gratulujemy zawodnikom, którzy dostarczyli nam tyle powodów do radości.

Źródło tekst i zdjęcia: DPS „Zamek” w Opolnicy.

  • V DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH (2)
  • V DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH (1)
  • V DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH (6)
  • V DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH (5)
  • V DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH (3)
  • V DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH (4)
  • V DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH (7)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze