BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / dla mieszkańca / Komunikaty

Autor:Publikacja: Redakcja

W Bardzie odbyła się konferencja prasowa dotycząca ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S8

 

W czwartek, 18 maja w Centrum Seniora odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Michała Dworczyka i dotyczyła ogłoszonego 15 maja przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S8 Wrocław – Łagiewniki.

W spotkaniu wzięli udział także poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź, wicewojewoda Jarosław Kresa, burmistrz Krzysztof Żegański, Lidia Markowska- dyrektor GDDKiA oraz samorządowcy z regionu.

Minister w trakcie konferencji ogłosił, że pierwszy przetarg na budowę drogi ekspresowej S8 został opublikowany 15 maja i podkreślił jednocześnie, że obecnie obowiązujący harmonogram prac pozwala bardzo realnie zakładać, że odcinek Wrocław- Łagiewniki zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2027 roku. Będzie to odcinek o długości blisko 33 km. Koszt tej inwestycji to około 2,5 mld złotych. Michał Dworczyk zapowiedział również, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na kolejny etap tj. Łagiewniki- Bardo.

Budowa drogi ekspresowej weszła w kolejną fazę, a finałem kilkuletnich działań będzie doprowadzenie drogi S8 do granicy państwa, do Boboszowa.

Warto dodać, że ostateczny przebieg drogi na odcinku Bardo- Kłodzko pozostaje na etapie konsultacji i uzależniony jest od ostatecznego przebiegu obwodnicy Złotego Stoku, co podkreśliła dyrektor Markowska. Dodała, że jest to ważne z punktu widzenia skomunikowania S8 i DK 46, czyli połączenia z województwem opolskim i śląskim.

Głos w trakcie konferencji zabrał także burmistrz Krzysztof Żegański, który podkreślił, że budowa drogi pozwoli na ściągnięcie nowych inwestorów, rozwój działalności gospodarczej, uatrakcyjnienie turystyczne i przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców kotliny.

 

https://youtu.be/9bwsbgwoDek

 

 

  • konferencja prasowa budowa drogi S8 (25)
  • konferencja prasowa budowa drogi S8 (7)
  • konferencja prasowa budowa drogi S8 (20)
  • konferencja prasowa budowa drogi S8 (2)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze