BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

Wizyta ukraińskich gości z Romanova

Niedawno gościliśmy oficjalną delegację z Romanova na Ukrainie, którzy odwiedzili naszą Gminę na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego.

Przyjazd gości z Ukrainy był rewizytą czerwcowego spotkania władz naszej gminy w mieście Romanov. Przypomnijmy, że podczas tego spotkania został podpisany List Intencyjny, który był wstępną deklaracją nt. naszej współpracy.

Wizyta odbyła się w składzie: Oleksandr Kondratiuk – przewodniczący rady powiatu wraz z zastępcą, dyrektor szkoły średniej, nadleśniczy, przewodniczący związku przedsiębiorców oraz kombatant z wojny w Donbasie. Podczas spotkania w bardzkim urzędzie z przedstawicielami jednostek gminnych oraz przedstawicielem Nadleśnictwa Bardo Śląskie, deklarowano współpracę na wielu płaszczyznach m.in. w kulturze, oświacie, sporcie itp. Delegacja również odwiedziła jednostki oświaty oraz zwiedziła zabytki Barda. Wydarzeniem, które zrobiło na nich ogromne wrażenie, był udział w dożynkach gminnych w Grochowej oraz poznanie naszej kultury ludowej, która splata się z kulturą ukraińską.

Kolejnym etapem naszych działań będzie wymiana poszczególnych grup działających w obu gminach.

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze