BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / dla mieszkańca

Autor:Publikacja: Redakcja

Wykonawcy na budowę Centrum Turystyki Rowerowej podpisali umowy!

 

Dzisiaj w Urzędzie Miasta i Gminy w Bardzie burmistrz Krzysztof Żegański podpisał umowy na budowę „Centrum Turystyki Rowerowej w Bardzie”. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach w tzw. formule zaprojektuj, wybuduj. Za realizację I etapu odpowiedzialna będzie firma Marcin Skoczeń Firma Ogólno-Budowlana, etapem II zajmie się firma ECA DESIGN GW Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Białowieskiej 112A, 54-234 Wrocław. 

Dzięki realizacji inwestycji w Bardzie, powstanie jeden z większych i najlepiej przygotowanych kompleksów dla rowerzystów w województwie. Inwestycja posłuży turystom, mieszkańcom gminy i gmin sąsiednich. W ramach zadania powstaną: budynek centrum rowerowego, asfaltowa ścieżka dla dzieci i początkujących rowerzystów oraz osób niepełnosprawnych (wózki, riksze itp.), ścieżka piesza o nawierzchni drewnianej, plac zabaw dla dzieci i młodzieży, parking, miejsca noclegowe.

Koszt inwestycji to, aż 19 497 555,00 złotych, a wkład finansowy gminy wyniesie zaledwie 10% kosztów, pozostała kwota zostanie sfinansowana z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Inwestycja będzie gotowa do użytku wiosną 2026r.

Co bardzo ważne, budowa Centrum Turystyki Rowerowej pozwoli na utworzenie blisko 20 nowych miejsc pracy.

 

 

 

  • CTR 2
  • CTR
  • DSC00065
  • DSC00073
  • DSC00084
  • DSC00077

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze