BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / dla mieszkańca

Autor:Publikacja: Redakcja

Zakończył się program nauki pływania dla dzieci klas I – III

 

W ramach II edycji programu DOLNOŚLĄZAK UMIE PŁYWAĆ 2023 oraz gminnego programu „Delfinek” grupa 45 uczniów klas I- III zakończyła zajęcia nauki pływania. 

Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych. Całość projektu finansowana jest z funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Bardo. Operatorem i realizatorem całości programu jest Dolnośląska Federacja Sportu. II jesienna edycja programu, to 10 kolejnych sobotnich wyjazdów na Krytą pływalnię w Kłodzku, w czasie których realizowane były półtoragodzinne zajęcia na basenie,  łącznie 20 godzin lekcyjnych. Udział dzieci w projekcie był bezpłatny.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie rodziców udziałem ich dzieci w zajęciach z nauki pływania, sobotnimi zajęciami na krytej pływalni w Kłodzku zostało objętych dodatkowo 15 uczniów z klas III, którzy realizują projekt ,,Delfinek” w całości finansowany ze środków GKRPA. Pierwsze zajęcia na krytej pływalni w Kłodzku odbyły się 23 września 2023 r. Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele i rodzice dzieci biorących udział w obu projektach, których realizacja zakończyła się 25 listopada 2023 r.

Młodym pływakom gratulujemy nowych umiejętności i wytrwałości w ich doskonaleniu. Nauczycielom oraz rodzicom dziękujemy za wsparcie i opiekę w trakcie realizacji projektów.

  • umiem pływac- program 2023 (2)
  • umiem pływac- program 2023 (3)
  • umiem pływac- program 2023 (5)
  • umiem pływac- program 2023 (4)
  • umiem pływac- program 2023 (1)
  • umiem_plywac_logo

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze