BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / dla mieszkańca

Autor:Publikacja: Redakcja

Blisko 1,5 miliona złotych dla przedszkola w Bardzie!

 

1 413 135,30 złotych trafi do gminnej kasy za sprawą projektu pod nazwą ” Przedszkole Marzeń w Bardzie”. Gmina Bardo jako jedyna w powiecie i czwarta w województwie, otrzyma środki w ramach programu Fundusze Europejskiego dla Dolnego Śląska na lata 2021- 2027. 

Dzięki dofinansowaniu wykonany zostanie gruntowny remont przedszkola (wymiana podłóg, drzwi, malowanie, kapitalny remont łazienek) wraz z budową nowego wejścia do przedszkola (z wiatrołapem) dostosowanego dla osób niepełnosprawnych. Ponadto przedszkole zyska nowoczesny sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne.

Projekt będzie realizowany przez 2,5 roku. W trakcie jego trwania kadra przedszkolna będzie miała do dyspozycji szereg szkoleń, w tym możliwość skorzystania ze studiów podyplomowych. Dzieci natomiast otrzymają pakiet zajęć i warsztatów rozwijających ich umiejętności. W ramach realizacji projektu przedszkolaki wybiorą się także na 15 wycieczek, mających na celu wsparcie ich procesu edukacji i rozwoju.

Realizacja projektu pozwoli na unowocześnienie przedszkola, podniesienie poziomu edukacji i kompetencji kadry przedszkolnej.

 

  • przedszkole Bardo 3
  • przedszkole Bardo 2
  • przedszkole Bardo

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze