BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

DPS Zamek na II Turnieju KKN Miedź Legnica Cup

 

W dniu 12.05.2017 na bocznym sztucznym boisku w Parku Miejskim Miedzi Legnica odbył się II Turniej KKN Miedź Legnica Cup.  Wzięło w nim udział około 80 zawodników z siedmiu klubów  z  Dolnego Śląska.

Uczestniczył również„ ZAMEK „Opolnica. Organizatorami tej sportowej imprezy był Klub Kibica Niepełnosprawnych wspólnie z Ośrodkiem Kibica Razem Miedź i UM Legnica.

Siedem drużyn, które wzięły udział z piłkarskich zawodach wywodziły się z Warsztatów Terapii Zajęciowych, Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz Domów Pomocy Społecznej z Wałbrzycha, Milicza, Legnicy, Złotoryi, Opolnicy, Szarocina i Chojnowa. Zgodnie z warunkami turnieju, zostały one podzielone na 2 grupy. W ramach każdej grupy zespoły rozegrały mecze w systemie każdy z każdym. Zwycięskie drużyny z pierwszego i drugiego miejsca z każdej grupy zmierzyły się ze sobą w półfinałach. Drużyna” Zamka” Opolnica grając w grupie „B” wywalczyła pierwsze miejsce i możliwość gry w półfinale. Jednak to nie był dzień tej ekipy. W tym dniu trochę gorzej dysponowana przegrywa rywalizację po rzutach karnych z Legnicą. Finał pozostał jedynie w marzeniach. Nie było to koniec emocji jakie ekipa zafundowała trenerom. Mecz o trzecie miejsce zakończył się wynikiem 1:1. O miejscu na pudle ponownie decydowały rzuty karne. Jednak tym razem zwycięsko z całej opresji wyszła drużyna z Opolnicy pokonując zespół ze Złotoryi.

Końcowy wynik to:

I miejsce Milicz

II miejsce Legnica

III miejsce Opolnica

Uczestnicy turnieju pokazali, że potrafią świetnie grać w piłkę i że nie są im obce towarzyszące w takich rozgrywkach emocje. Oni doskonale znają zasady gry – wiedzą kiedy jest faul, a kiedy rzut rożny. Pod względem dyscypliny na boisku mogą służyć za wzór. Sędzia nie pokazał ani jednej żółtej, czy czerwonej kartki. Wszyscy grali fair play z szacunkiem do przeciwnika, co przypominało mi ten stary polski football – powiedział organizator i prezes KKN Wiktor Czepułkowski.

Po zakończeniu turnieju, każdy z uczestników otrzymał medal, a zwycięskie drużyny puchary i dyplomy. Nagrodą dla wszystkim był także mecz między pierwszoligowymi drużynami Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec, na stadionie KS Miedź. Zawodnicy biorący udział w zawodach obejrzeli go z trybun. Dodatkowo czterech graczy z Opolnicy wraz z zawodnikami innych ekip jako eskorta meczowa wprowadziła pierwszoligowych piłkarzy na płytę boiska. Z wypowiedzi można  wywnioskować, że było to dla nich niesamowite przeżycie. Był to ostatni sprawdzian przed turniejem kwalifikacyjnym Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej SENI Cup na który zawodnicy „ZAMEK” Opolnica wyjadą już na początku czerwca. Będą walczyć o finał który odbędzie się na początku lipca w Toruniu.

  • II Turniej KKN Miedź Legnica Cup (1)
  • II Turniej KKN Miedź Legnica Cup (2)
  • II Turniej KKN Miedź Legnica Cup (3)
  • II Turniej KKN Miedź Legnica Cup (4)
  • II Turniej KKN Miedź Legnica Cup (5)
  • II Turniej KKN Miedź Legnica Cup (6)
  • II Turniej KKN Miedź Legnica Cup (7)
  • II Turniej KKN Miedź Legnica Cup (8)
  • II Turniej KKN Miedź Legnica Cup (9)
  • II Turniej KKN Miedź Legnica Cup (10)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze