BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Czas wolny / dla mieszkańca

Autor:Publikacja: Redakcja

Kickboxing w Bardzie! Zapisz swoje dziecko na zajęcia!

 

Dziś w Szkole Podstawowej w Bardzie odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące wprowadzenia do programu zajęć pozaszkolnych KICKBOXINGU. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16.00 (4-9 lat) i 17.30 (10 lat i więcej).
Zajęcia będą prowadzone w podziale na grupy wiekowe przez doświadczonych trenerów.
Zachęcamy do udziału w spotkaniu i skorzystaniu z oferty zajęć.
Herakles Kłodzki najlepszy klub sportów walki w Kotlinie Kłodzkiej otwiera zajęcia dla dzieci i młodzieży w Bardzie. Przy współpracy w burmistrzem Miasta Bardo Krzysztofem Żegańskim od 12-go września w szkole podstawowej w Bardzie rusza sekcja sportowa kickboxingu dla dzieci oraz młodzieży.
Sport towarzyszy człowiekowi od niepamiętnych czasów. Sport jest jednym z kluczowych elementów życia społecznego . Ludzie, którzy nie mają choć trochę ruchu w swoim życiu są wolniejsi, bardziej zmęczeni, mają kłopoty z koncentracją w przeciwieństwie do osób aktywnych .Dlatego właśnie sport stanowi niezastąpione narzędzie wychowawcze, bez względu na wiek. Bez względu na wiek osoby aktywnej sportowo zawsze jest osiągany jeden cel samodyscyplina. Codzienna gimnastyka lub regularne ćwiczenia znacznie wpływają na poprawę ogólnej sprawności i samopoczucia. Chęć dojścia do czegoś zmusza nas do poprawy umiejętności lub wzmocnienia jakiejś partii naszego ciała. Warto być aktywnym fizycznie i to od najmłodszych lat. Dzieci uwielbiają się ruszać. Dziecko ma mnóstwo energii i coś z nią musi zrobić, sport to po prostu świetna zabawa, radość , satysfakcja, dlatego trzeba wykorzystać ich niepohamowana chęć do zdobywania przestrzeni i aktywnej zabawy.
Warto podsycać naturalne potrzeby ruchu dziecka i je rozwijać .Dzieci które dużo się ruszają, mają większą szansę być zdrowym dorosłym. Poprzez sport pozwalamy na trening zmysłu równowagi i koordynacji. Gdy potrzeba ruchu u dzieci na przykład poprzez uprawianie sportu zostaje zaspokojona, można skupić się na innych sprawach. Nie bez powodu aktywność fizyczna znajduje się w podstawie piramidy zdrowego żywienia. Sport i ruch to doskonały trening dla odporności. Dodatkowe zajęcia sportowe powinny rozwijać sprawność fizyczną malca, uczyć go samodzielności, pokonywania coraz większych wymagań, zdrowej rywalizacji, a także… powinny być dla dziecka przyjemnością, aby z radością czekało na kolejne zajęcia. Dziecko staje się członkiem grupy, otwiera się na innych i znajduje się wśród osób, które łączy ta sama pasja.
Jak trafnie wybrać sport dla dziecka, dobry klub czy również dobrego trenera?
Najlepiej poprzez: dobór grupy wiekowej do wieku dziecka, zainteresowania , profesjonale warunki treningowe ( profesjonalna sala ), pod uwagę warto wziąć doświadczenie i staż treningowy kadry trenerskiej , przynależność klubu do federacji lub związku, możliwość sprawdzenia trenera klubu oraz całokształt pracy poprzez internet , osiągnięć uczestników klubu oraz jego współpraca z innymi klubami.
  • 244534452_1495821774108723_2592196710483002885_n
  • 243962362_1495821770775390_89101643982358437_n
  • zajęcia pozalekcyjne

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze