BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Projekt pn. „Odpoczywam w Górach Bardzkich” otrzymał dofinansowanie!

Gmina Bardo po raz kolejny otrzymała środki finansowe z Unii Europejskiej.

W ramach ogłoszonego naboru przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania „Qwsi” nr 3/2021– Rozwój ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej – Przedsięwzięcie I „Rozwój oferty turystycznej Ziemi Ząbkowickiej” Gmina Bardo otrzymała dofinansowanie do projektu pn. „Odpoczywam w Górach Bardzkich”

Całkowite wydatki kwalifikowalne projektu to 143 799,70 zł, z czego poziom dofinansowania wynosi 63,63% tj. 91 499,00 zł.

Głównym działaniem projektu jest stworzenie nowego punktu odpoczynku w Górach Bardzkich zlokalizowanego przy parkingu powyżej Hotelu Bardo, w którym krzyżuje się wiele szlaków turystyki aktywnej, który jest licznie uczęszczany przez turystów pieszych czy amatorów turystyki rowerowej. Wielkim atutem tego miejsca jest widok na wspaniałą panoramę Gór Bardzkich oraz bezpośrednie sąsiedztwo parkingu – dzięki czemu bez problemu będą mogli dotrzeć tam również seniorzy.

Operacja będzie polegała na wybudowaniu infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, która będzie udostępniona nieodpłatnie dla wszystkich turystów i mieszkańców, dostępna całą dobę bez względu na warunki atmosferyczne. Powstaną m.in. dwie zadaszone wiaty w tym jedna z grillem, urządzone palenisko z ławkami, stojaki na rowery, ławostoły, leżaki, tablica informacyjna. Teren będzie zabezpieczony kamerą monitoringową. Podczas wędrówek szlakami pieszymi czy przejeżdżając rowerem będzie można schronić się w razie niepogody i np. przygotować posiłek na grillu umieszczonym w jednej z wiat.

Ponadto budowa nowej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej na szlakach w Bardzie w dużej mierze poprawi ofertę turystyczną obszaru LGD i uatrakcyjni ją a także przyczyni się do zwiększonej odwiedzalności przez mieszkańców i turystów z zewnątrz. Ze względu na walory widokowe tego miejsca, stanie się nową atrakcją wartą odwiedzenia i będzie stałym celem wycieczek turystycznych.

 Rzeczowa realizacja projektu: zakończenie projektu planowane jest na grudzień 2021r.

Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europa inwestująca w obszary wiejskie

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze