BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Rusza nabór wniosków o stypendia „zDolny Śląsk”

 

Uzdolnieni Dolnoślązacy mogą starać się o stypendia w XVI edycji Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”. Ufundowane z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego i środków Fundacji Edukacji Międzynarodowej wsparcie finansowe adresowane jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Na zdolnych Dolnoślązaków czekają roczne stypendia w wysokości od 2500 zł do 3500 zł. Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy przesyłać drogą pocztową do 12 września 2016 na adres: Fundacja Edukacji Międzynarodowej, ul. Racławicka 101, 53-149 Wrocław (decyduje data stempla). Szczegółowy opis zasad konkursu i wnioski można pobrać ze strony: http://www.fem.org.pl/new/pl/program-stypendiow-pomostowych/1643-aktualny-konkurs.html. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec października 2016.

Fundacja Edukacji Międzynarodowej, organizująca konkursy „zDolny Śląsk” od 2002 roku, oferuje roczne stypendia naukowe. W bieżącej edycji przyjmowane są wnioski osób z sukcesami naukowymi, a także uzdolnionych artystycznie, sportowo i młodzieży, szczycącej się wyjątkowymi dokonaniami w zakresie działalności społecznej.

Program Stypendialny „zDolny Śląsk” ma na celu znoszenie barier w dostępie do oświaty oraz wspieraniu uzdolnionej młodzieży na terenie Dolnego Śląska. Program został zainicjowany w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM) i Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Był to pierwszy w Polsce program pomocy najzdolniejszej młodzieży obejmujący swoim zasięgiem całe województwo. Przy FEM powołano wówczas Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień. FEM zorganizowała już czternaście edycji programu stypendialnego. W jego ramach pomoc otrzymało ponad 1000 młodych ludzi, a na ten cel wydatkowano ponad 1 200 000 złotych.

źródło: www.dza.doba.pl

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze