BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Redakcja

Zapraszamy na Rajd Rowerowy „Singletrack Glacensis”

W Bardzie - mieście aktywnej turystyki i rekreacji już w sobotę 11 maja kolejne wydarzenie na trasach singletrack!

Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej i Gmina Bardo zapraszają dużych i małych fanów kolarstwa MTB w sobotę, 11 maja 2019 r. do Barda. Spotkajmy się  o godz. 12:00 na starcie Rajdu Rowerowego „Singletrack Galcensis” przy ul. Lipowej 5 pod hotelem „Bardo”. Pojedziemy Petlą Hrabiowską – to jedna z tras singletrack utworzonych w ramach projektu „Singletrack Glacensis”. Bardziej wytrwali przejadą pętlami Wilcza i Łaszczowa.

Rajd odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich – jest to ogólnopolska akcja promująca projekty, które zostały dofinansowane przez Unię Europejską. Akcję koordynuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Zapraszamy na strony partnerów wydarzenia:

https://dniotwarte.eu/wydarzenia/wydarzenie/singletrack-glacensis

https://www.facebook.com/singletrackglacensis/

 

Projekt „Singletrack Glacensis” to ponad 133 km tras typu singletrack położonych na terenie 7 gmin: Bardo (31,5 km), Bystrzyca Kłodzka (5,3 km), Gmina Kłodzko (15 km), Lądek Zdrój (22 km), Międzylesie (14,6 km), Stronie Śląskie (19,3 km) i Złoty Stok (26 km). Liderem projektu jest Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej. Trasy wykonane w Gminie Bardo poprowadzone są m.in. do Przełęczy Łaszczowa, Miejsca Hrabiowskiego czy od Wilczej do Opolnicy/Barda. W ramach projektu posadowiona została stacja doładowawcza dla e-bike’ów oraz stacja naprawcza (znajdują się one przy parkingu na ul. Skalnej w Bardzie).

Projekt „Singletrack Glacensis” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

 

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze