BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Komunikaty

Autor:Publikacja: Aleksandra Wąsowicz

Aktualne ograniczenia w życiu publicznym w związku z epidemią koronawirusa

 

W zeszłym tygodniu, podczas konferencji Premiera Mateusza Morawieckiego został ogłoszony 4 ETAP ODMRAŻANIA OGRANICZEŃ ZWIĄZANYCH z COVID-19. Od soboty tj. 30 maja br. w przestrzeniach otwartych mogą się odbywać zgromadzenia publiczne do 150 osób. Ich uczestnicy mają obowiązek zachować 2-metrowy dystans od siebie, a w przypadku gdy nie ma takiej możliwości, zasłaniać usta i nos.

Noszenie maseczek w przestrzeni otwartej przestanie być obowiązkiem, tylko wtedy, gdy zachowany zostanie dystans społeczny, z wyjątkami: w sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe !

Mogą być organizowane zgromadzenia publiczne: dopuszczalna liczba uczestników wynosi 150 osób. Chcąc uczestniczyć w zgromadzeniu należy zasłonić usta lub nos, bądź zachować 2-metrowy dystans od innych osób. Sanepid został zobowiązany do przedstawienia rekomendacji, gdzie ze względu na zagrożenie epidemią zgromadzenia publiczne nie będą mogły się odbywać. Ostateczną decyzję podejmie jednak właściwy samorząd.

Koniec limitów w gastronomii: zdjęcie limitów dotyczących liczby osób korzystających z restauracji, poczty i innych punktów usługowych. Jeśli chodzi o punkty gastronomiczne, nadal należy zachowywać odpowiednią odległość pomiędzy stolikami. Klienci zanim usiądą do stolika muszą zasłaniać usta i nos oraz przestrzegać pozostałych wytycznych sanitarnych.

Uroczystości religijne i rodzinne: limit osób przestanie obowiązywać również w kościołach i pozostałych miejscach sprawowania kultu religijnego. Podobnie będzie w przypadku uczestników pogrzebu. Przebywając w kościołach i świątyniach nadal należy zasłaniać usta i nos. W weselach i innych uroczystościach rodzinnych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 150 osób.

Kolejne obostrzenia znikną 6 czerwca br.

6 czerwca br. mogą zacząć działać baseny, siłownie oraz kluby fitness. W określonych warunkach sanitarnych prace wznowią m.in. kina, teatry, sale zabaw, parki rozrywki, a także salony masażu i tatuażu. Możliwe będzie również organizowanie targów, wystaw i kongresów.
Zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż zostaną podane po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami.

Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zasady-na-dluzej

  • Projekt bez tytułu

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze