BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Norbert

Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI CUP 2017

 

W dniach 7-9 czerwca w Pogorzelicy odbył się trzeci turniej kwalifikacyjny rozgrywany w ramach Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI CUP 2017, w którym uczestniczyła drużyna piłkarska z Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy w składzie : Żywar Patryk, Siemiński Sylwester, Konieczko Andrzej, Konicki Arkadiusz, Pietrzak Maciej i Wadoń Andrzej.

Organizatorem turnieju była Fundacja „Razem Zmieniamy Świat” przy współudziale TZMO SA Toruń. Patronat nad turniejem objął Minister Sportu i Turystyki, oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

SENI Cup to Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych organizowany od 17 lat.. Rozpoczyna się turniejami kwalifikacyjnymi rozgrywanymi równolegle w 9 różnych krajach takich jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina, Białoruś, Rosja, Litwa, Łotwa i Polska .

Jak co roku cały Turniej rozpoczyna się meczami obserwowanymi. Zamek Opolnica również rozegrała taki mecz wygrywając go i została zakwalifikowana do najsilniejszej grupy tzw. „ Grupy Śmierci”. Grupa ta, to jak do tej pory największy sukces tej ekipy. Walki, determinacji i ambicji nie zabrakło. Brakło jednak trochę szczęścia. Mimo wygrania większości meczy i remis z drużyną z Jaromina pozwoliło zająć jedynie drugie miejsce. O najwyższym podium zaważyła ilość strzelonych bramek, których niestety zabrakło i nie udało się zakwalifikować do turnieju finałowego w Toruniu.

Drugie miejsce i remis z drużyną, która od kilku lat jest wiodąca w tej grupie, to na pewno nie kwestionowany sukces. Zamek Opolnica zaczynając przygodę z Seni Cup rozpoczynała od najsłabszej grupy. Świadczy, to o tym jaki wielki postęp zrobili Ci chłopcy w okresie dwóch, trzech lat. Trenerzy jeszcze nie tak dawno twierdzili, że grupa najsilniejsza jak na razie jest nie do osiągnięcia – jak bardzo się pomylili. Należy również dodać, że takich sukcesów nie osiąga się siedząc przed kompem, czy TV tylko chęć wygrywania, regularne treningi, zaangażowanie, determinacja w tym co się robi, a sukcesy jak widać są do osiągniecia i to w jak nie długim okresie. Życzymy, aby drużyna się nie poddawała i za rok na pewno dostaną się do finału. Kolejne wielkie podziękowania dla trenerów !!!!!!

SENI CUP to nie tylko emocje sportowe, to przede wszystkim integracja osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. W czasie trwania turnieju odbywają się także atrakcje, które ubarwiają całą imprezę. W tym roku wieczorna impreza integracyjna to Disco w stylu lat 80-tych. Każdy miał wspaniałe przebranie i doskonale się bawił. Po zakończeniu wszystkich meczów odbyło się uroczyste zakończenie, oraz rozdano puchary, medale i nagrody.

Gratulujemy!

  • Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI CUP 2017 (1)
  • Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI CUP 2017 (2)
  • Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI CUP 2017 (3)
  • Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI CUP 2017 (4)
  • Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI CUP 2017 (5)
  • Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI CUP 2017 (6)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze