BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Czas wolny

Autor:Publikacja: Marta

„Muzykonalia” po raz ostatni…

 

Trzecie i ostatnie spotkania warsztatowe w ramach projektu ,,Muzykonalia dla najmłodszych – jak poznać i zrozumieć muzykę organową” już w piątek i sobotę 21-22.10.2016r.
ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

Warsztaty organowe z podziałem na dwie grupy:

1. 21.10.2016 r. piątek – dzieci przedszkolne i z klasy I
Zbiórka na dziedzińcu kościelnym o 13:55
Czas trwania warsztatów: 14:00 – 14:30
Warsztaty prowadzi: Piotr Rojek

2. 21.10.2016 r. piątek – dzieci z klas II – VI
Zbiórka na dziedzińcu kościelnym o 14:25
Czas trwania warsztatów: 14:30 – 15:00
Warsztaty prowadzi: Piotr Rojek

Warsztaty artystyczne:

22.10.2016 r. sobota – wszystkie dzieci biorące udział w projekcie
Miejsce zajęć: Fundacja Oświatowa SALAMANDRA
plac Wolności 4 Bardo
Czas trwania zajęć: 10:00 – 12:30
Bardzo prosimy o przyniesienie obuwia zmiennego.

Warsztaty organowe:

22.10.2016 r. sobota
Organista: Piotr Rojek
Koncert odbędzie się w sobotnie popołudnie.
Dzieci uczestniczą w koncercie pod opieką rodziców lub dziadków.
Godzina koncertu: 16:30

Serdecznie zapraszamy na warsztaty

Kilka słów o organiście:

Dr hab. Piotr Rojek ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu: w 1999 r. na Wydziale Instrumentalnym w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego, w 2003 r. na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w klasie kompozycji prof. Zygmunta Herembeszty i prof. dr. hab. Krystiana Kiełba.

Jako uzupełnienie swojej edukacji odbył szereg kursów mistrzowskich: interpretacyjnych (prowadzonych przez profesorów: Juliana Gembalskiego, Bernharda Haasa, Tona Koopmana, Jona Laukvika, Armina Schoofa, Józefa Serafina, Haralda Vogla) jak i improwizatorskich (prowadzonych przez profesorów: Juliana Gembalskiego, Hansa Haselböcka, Wolfganga Seifena).

Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki (1997 r.) oraz Internationale Altenberger Orgelakademie w Niemczech (1998 r.). Został laureatem konkursów organowych i kompozytorskich (m.in. III Nagroda /I i II nie przyznano/ na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Fugę, zorganizowanym przez Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy).
Dr hab. Piotr Rojek pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W 2002 roku uzyskał kwalifikacje artystyczne I stopnia. W roku 2012 zrealizował przewód habilitacyjny. Jest kierownikiem Katedry Organów, Klawesynu i Muzyki Dawnej. Prowadzi również działalność pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu (od września 2012 roku pełni obowiązki Dyrektora Szkoły). W 2006 r. prowadził kurs mistrzowski dla studentów Konserwatorium w Enschede (Holandia).

Artysta prowadzi ożywioną działalność koncertową, zarówno w kraju jak i za granicą (Czechy, Finlandia, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Szwecja). Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. w Kamieniu Pomorskim, Oliwie, Warszawie, we Wrocławiu i w Katowicach, występując m.in. z Maestrą Teresą Żylis-Gara. Ma także w dorobku nagrania archiwalne dokonane dla Rozgłośni Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Jest także dyrektorem artystycznym Festiwali Organowych o randze międzynarodowej – m. in. w Nowogrodźcu, Oleśnicy i w Wołowie (Cantus Organi).

Dr hab. Piotr Rojek ma w dorobku osiem płyt CD. Nagrana w 2005 roku płyta (Dux 0520) na zabytkowych organach Adama Horacego Caspariniego w Wołowie otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej FRYDERYK.

Jest także ekspertem w dziedzinie budownictwa organowego, przewodniczącym komisji organowej Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej oraz konsultantem Centrum Edukacji Artystycznej.

(żródło: psmpodwale.pl)

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze