BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności

Autor:Publikacja: Marta

Wielki sukces Gminy Bardo!

 

26 maja 2017 roku otrzymaliśmy informację, iż projekt partnerski „Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Gmin Bardo, Złoty Stok, Lewin Kłodzki, Szczytna” otrzymał dofinansowanie. Liderem projektu jest Gmina Bardo. Cieszy nas to tym bardziej, iż mimo zajęcia przez nas drugiego miejsca na liście rankingowej w pierwszej decyzji Zarządu Województwa Dolnośląskiego takiego dofinansowania nam nie przyznano, gdyż pierwszy na liście wniosek wyczerpał cała alokację.

Na szczęście dla nas Zarząd Województwa przesunął środki z innego konkursu i 2 i 3 pozycja na liście otrzymała dofinansowanie.

Całkowita wartość projektu to  prawie 12 mln złotych, przy kwocie dofinansowania ponad 10 mln zł! W ramach projektu zostanie zamontowanych prawie 600 instalacji OZE, w tym w gminie Bardo około 240 na kwotę całkowitą ponad 4,5 mln zł, gminie Szczytna ponad 140 na kwotę ponad 2,8 mln zł, w Lewinie Kłodzkim niecałe 100 za prawie 2,3 mln zł i ponad 100 w gminie Złoty Stok o wartości prawie 1,8 mln zł.

Jest to niezwykle ważny projekt dla mieszkańców, gdyż dzięki niemu będą mogli uzyskać dofinansowanie w wysokości 85% środków kwalifikowalnych na montaż mikroinstalacji służących wytwarzaniu energii z OZE.

Są to instalacje fotowoltaiczne, solarne, pompy ciepła cwu i co, pompy gruntowe oraz kotły na biomasę.

W strategii rozwoju Gminy Bardo ekologia i ochrona środowiska jest priorytetem, realizujemy już dwie inwestycje związane z termomodernizacją budynków szkoły i urzędu w Bardzie. Projekt „Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Gmin Bardo, Złoty Stok, Lewin Kłodzki, Szczytna” jest więc kolejnym, który idealnie wpisuje się w tę strategię. Miło nam jest poinformować, iż pracujemy nad kolejnym wnioskiem związanym z niską emisją, a dotyczącym wymiany źródeł energii z przestarzałych węglowych na ekologiczne różnego rodzaju, w tym gazowe. Więcej informacji podamy już wkrótce.

Wszelkie informacje dla mieszkańców, którzy złożyli wstępne deklarację uczestnictwa zostaną Państwu przekazane w ciągu najbliższych tygodni. Będziemy się z Państwem kontaktować telefoniczne, a także za pomocą stron internetowych gmin i Facebooka. W tym czasie Gmina podpisze umowę o dofinansowanie z Dolnośląską Instytucją Pośredniczącą oraz przygotuje wszelkie procedury związane z ogłoszeniem konkursu grantowego.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

logotypy rpo

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze