BARDOmiasto cudów

Home / Aktualności / Galerie zdjęć i wideo

Autor:Publikacja: Redakcja

XII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej TURGOL 2018

W dniach 27.09.2018 – 28.09.2018 drużyna piłkarska „ZAMEK” Opolnica wzięła udział w XII Dolnośląskim Turnieju Piłki Nożnej “TURGOL 2018” we Wrocławiu. Był to już czwarty kolejny występ zawodników reprezentujących Dom Pomocy Społecznej w Opolnicy.

W tym roku aura pozwoliła rozegrać mecze w dobrych warunkach. Do Wrocławia przyjechało 14 drużyn z całego Dolnego Śląska. Jak co roku zostały one podzielone na dwie grupy – ekstraklasa i pierwsza liga. Drużyna z Opolnicy już z urzędu trafia do ekstraklasy, gdzie nie ma słabych zespołów. Systematyczne treningi, charakter i wola zwycięstwa nie pozwoliły jednak, aby nasza ekipa nie mogła walczyć o najwyższe cele. Zawodnicy pokazali kolejny raz, że ciężka praca i determinacja w końcowej fazie przynosi satysfakcję i oczywiście wyniki.

Trzecie miejsce na Dolnym Śląsku w Piłce Nożnej, jak najbardziej zasłużone dla drużyny z Opolnicy. Na pewno zostaje mały niedosyt, gdyż walkę o drugie miejsce zespół przegrywa małymi punktami. Punkt na miarę drugiego miejsca drużyna straciła w wygranym przedostatnim meczu. Ilość bramek w tym roku miało duże znaczenie. Najlepszy strzelec naszej ekipy nie wykorzystał rzutu karnego i to zaważyło na końcowej klasyfikacji.Zawodnicy jednak się nie załamali i na 100% będą walczyli w przyszłym roku.

W całym Turnieju wzięło udział około 250 uczestników. Mecze odbywały się na Polach Marsowych kompleksu Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. „Turgol” to największa tego typu impreza na Dolnym Śląsku i jedna z większych w Polsce. Liczba drużyn i system gry spowodował, że zawody rozłożono na dwa dni z noclegiem.

Ostatnim elementem była uroczysta dekoracja zawodników, rozdanie dyplomów, pucharów i medali oraz oficjalne zakończenie XII edycji turnieju.

Marek Stanny

Niezbędnik

W serwisie

Archiwum roczne

Najnowsze